The Lives of Lucian Freud: Fame

Lucian Freud’un yakın arkadaşı ve sanat eleştirmeni William Feaver tarafından kaleme alınan “The Lives of Lucian Freud” serisinin ikinci ve son cildi “The Lives of Lucian Freud: Fame”, sanatçının hayatının 1968 sonrasında başlayan ve hayatını kaybettiği 2011 yılına kadar devam eden yükseliş dönemine odaklanıyor. “The Lives of Lucian Freud: Youth” ile Freud’un gençlik yıllarına şekil veren olayların ve sanatsal gelişiminin başlangıcını mercek altına alan Feaver, ikinci ciltte sanatçının kariyerinde ulaştığı doruk noktasını ve özel hayatında yaşanan çalkantılı olayların izlerini inceliyor. Feaver, Freud’un kariyerinde oldukça önemli olan iki büyük çaplı serginin etkilerini, aralarında Kate Moss ve Kraliçe Elizabeth gibi isimlerin portrelerinin de bulunduğu oldukça ses getiren çalışmalarının üretim sürecini ve sanatçının Jerry Hall, Francis Bacon ve Mick Jagger gibi ünlü figürler ile yaşadığı farklı gerilimleri gözler önüne seriyor. Freud ile kurduğu kişisel yakınlık sebebiyle sanatçıya dair oldukça özel ve ilgi çekici detayları doğrudan okuyucular ile paylaşan William Feaver’ın 2020 yılında yayınladığı “The Lives of Lucian Freud: Fame”, Lucian Freud’un eserlerini ve hayatını yakından tanımak isteyen sanatseverler için eşsiz bir kaynak niteliğinde.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.