Love, Share, Live with Art

Art50.net, sanatçı, koleksiyoner ve tüm sanatseverleri aynı çatı altında buluşturan bir online sanat platformudur. Art50.net, izleyicilerine zaman ve mekan kısıtlaması olmadan yepyeni ve orijinal çağdaş sanat eserlerini keşfetme fırsatı sunar.

Sanat sevginizi besleyin.

Sanat hakkında merak edilen birçok konu ile ilgili bilgiye Artlog bölümüzde uzmanlarla ve sanatçılarla yaptığımız röportajlardan, Art50campus içeriğinden ve sanat gündemi hakkında birbirinden ilginç konulardaki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Art50.net aracılığıyla sizlere sunulan koleksiyonerliğe başlama rehberi ile koleksiyonerliğe ilk adımınızı atabilir veya var olan koleksiyonunuzu rehberimize dayanarak genişletebilirsiniz.

Sanat sevginizi besleyin.

Sanat hakkında merak edilen birçok konu ile ilgili bilgiye Artlog bölümüzde uzmanlarla ve sanatçılarla yaptığımız röportajlardan, Art50campus içeriğinden ve sanat gündemi hakkında birbirinden ilginç konulardaki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Art50.net aracılığıyla sizlere sunulan koleksiyonerliğe başlama rehberi ile koleksiyonerliğe ilk adımınızı atabilir veya var olan koleksiyonunuzu rehberimize dayanarak genişletebilirsiniz.

Sanatla yaşayın.

Sanat sayesinde yaşadığınız mekanları değiştirmek, renklendirmek ve mekanlara yeni anlamlar kazandırmak için uzmanlarla hazırladığımız farklı temalardaki seçkilerimizi takip edebilirsiniz. Birlikte yaşadığınız sanat eserleri ile çekilmiş fotoğraflarınızı bizimle paylaşarak, sizin gibi sanatseverlere ilham kaynağı olabilirsiniz.

EKİBİMİZ

Güliz Özbek Collini
Kurucu

Kapsamlı kurumsal kariyerinin ardından Güliz, çağdaş sanatı farklı kitlelere ulaştırmak ve herkes için sanat dolu bir yaşama aracı olmak üzere Art50.net’i kurdu. Robert Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdikten sonra, Indiana University ve San Diego State University’de International Marketing odaklı MBA yaptı. 25 yıllık pazarlama kariyerinde, Pirelli, McCann Erickson, Toyota ve Hilton Worldwide şirketlerinde çalıştı.

Zilan Gamze Çiftci
Satış & Pazarlama

Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Zilan, daha önce galeri ve koleksiyon yönetimi alanlarında görev aldı. 2013 yılından beri online sanat piyasası ile ilgili çalışmalara ağırlık veriyor ve şu anda Art50.net’te satış, pazarlama ve sanatçı ilişkilerinden sorumlu.

Katkıda Bulunanlar

Yasemin Temizer

Yasemin, Bilgi Üniversitesi’nde yaptığı Ekonomi Lisansı’nın ardından çeşitli tasarım eğitimleri alarak Seattle’da School of Visual Concepts’de eğitim gördü. UI/UX alanında deneyim tasarımı konusunda freelance olarak çalışıyor. Stajını Art50net’te yapan Yasemin, o günden beri her zaman ekibin bir parçası olmaktan keyif alıyor ve Art50net ailemizin üyelerinden biri.

Sena Arcak Bağcılar

Sena, Sabancı Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü’nde Görsel Sanatlar ana dalında lisans ve lisansüstü eğitimini tamamladı. Sabancı Üniversitesi, Sabancı Müzesi ve Peggy Guggenheim Müzesi gibi kurumlarda çalıştı. Casa dell’Arte Art Department’da Konuk Sanatçı Programları ve sergi koordinatörlüğünün yanı sıra özel koleksiyon danışmanlığı yaptı. Sena, Sabancı Üniversitesi’nde Eğitim Asistanı olarak çalışıyor ve Art50.net’te içerik üretimine destek veriyor.

İpek Yeğinsü

İpek, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Lisans, Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri ve Kültür Mirası Yönetimi Yüksek Lisans bölümlerinden mezun. Birçok çağdaş sanat kurumunda çalıştı; koleksiyon yönetimi, sergi koordinatörlüğü, konuk sanatçı programı yöneticiliği, küratörlük ve galeri direktörlüğü yaptı. Özyeğin Üniversitesi’nde Tasarım, Teknoloji ve Toplum bölümünde Doktora eğitimini tamamladı. İpek, Art50.net’e içerik ve küratörlük desteğini sürdürüyor.

Zeynep Okyay

Zeynep, Galatasaray Üniversitesi’nde felsefe lisansı sonrasında, Bilgi Üniversitesi’nde kültür yönetimi eğitimi aldı. 2011 yılından bu yana, kurucularından olduğu PASAJ bağımsız sanat alanınında özellikle katılımcı ve sosyal odaklı işbirliği projeleri yürütüyor. Sanatsal ve kültürel çalışmalarına PASAJ ve amberPlatform çatısı altında devam ediyor. Zeynep Okyay, Art50.net’te 2014 – 2016 yılları arasında sanatçı ilişkilerinden sorumluydu.

Aylin Seçkin

Aylin Seçkin Kanada’nın farklı şehirlerinde öğretim üyeliği yaptıktan sonra İstanbul’a döndü. 2001 yılından bu yana Bilgi Üniversitesi Ekonomi departmanında akademik kariyerini sürdürmektedir. Sanat ve kültür ekonomileri üzerine yaptığı araştırmalarla bilinen akademisyen, Avrupa Birliği ve TUBİTAK gibi kurumların sponsorluğunda araştırma projelerine devam etmektedir.

Marcus Graf

Marcus Graf çeşitli sanat kurumlarında proje yöneticisi, küratör, eğitmen, yazar ve sanatçı olarak çalışmakta. 2003 yılından beri Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim üyeliği yapmasının ardından, 2012’de doçentlik ünvanı kazandı. Marcus, Plato Sanat’ın daimi küratörlüğünü yapmanın yanı sıra, 9. Contemporary Istanbul direktörlüğünü yapmıştır.

Neden Art50.net?

“Sanat eseri gözle görmeden alınır mı?” dediğinizi duyar gibiyiz… Art50.net ile aynı çatı altında bulmakta zorlanacağınız, farklı tarz ve seçenekte birçok eseri, fiziksel mekan ve zaman sınırlaması olmadan, internet olan her yerde sizlere sunuyoruz.