Love, Share, Live with Art

Art50.net, sanatçı, koleksiyoner ve tüm sanatseverleri aynı çatı altında buluşturan bir online sanat platformudur. Art50.net, izleyicilerine zaman ve mekan kısıtlaması olmadan yepyeni ve orijinal çağdaş sanat eserlerini keşfetme fırsatı sunar.

Sanat sevginizi besleyin.

Sanat hakkında merak edilen birçok konu ile ilgili bilgiye Artlog bölümüzde uzmanlarla ve sanatçılarla yaptığımız röportajlardan, Art50campus içeriğinden ve sanat gündemi hakkında birbirinden ilginç konulardaki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Art50.net aracılığıyla sizlere sunulan koleksiyonerliğe başlama rehberi ile koleksiyonerliğe ilk adımınızı atabilir veya var olan koleksiyonunuzu rehberimize dayanarak genişletebilirsiniz.

Sanatı paylaşın.

Platformumuzdaki eserlerden oluşturacağınız koleksiyonunuzu sosyal medyada sevdiklerinizle paylaşma fırsatı bulacaksınız. Sanat zevkinizi fark edip, tanımanıza yardımcı olacak Koleksiyonum özelliğini koleksiyonerliğe yeni başlayanlar çok sevecek. Ayrıca, sevdiklerinize sitemizdeki benzersiz sanat eserlerini hediye ederek, onların hayatına da sanat katabilirsiniz.

Sanatla yaşayın.

Sanat sayesinde yaşadığınız mekanları değiştirmek, renklendirmek ve mekanlara yeni anlamlar kazandırmak için uzmanlarla hazırladığımız farklı temalardaki seçkilerimizi takip edebilirsiniz. Galeri bölümümüzden eserleri farklı fiyatlar, temalar, teknikler ve ebatlara göre filtreleyip koleksiyonunuzu çeşitlendirebilirsiniz. Birlikte yaşadığınız sanat eserleri ile çekilmiş fotoğraflarınızı bizimle paylaşarak, sizin gibi sanatseverlere ilham kaynağı olabilirsiniz.

“Sanat eseri gözle görmeden alınır mı?” dediğinizi duyar gibiyiz… Art50.net ile aynı çatı altında bulmakta zorlanacağınız, farklı tarz ve seçenekte birçok eseri, fiziksel mekan ve zaman sınırlaması olmadan, internet olan her yerde sizlere sunuyoruz.

Güliz Özbek Collini

Kapsamlı kurumsal kariyerinin ardından Güliz, yıllardır ilgi duyduğu sanatın içinde aktif bir rol almaya karar verdi. Sanat dünyasını farklı kitlelere ulaştırmak ve herkes için sanat dolu bir yaşama aracı olmak üzere Art50.net’i kurdu. Robert Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdikten sonra, Indiana University ve San Diego State University’de International Marketing odaklı MBA yaptı. 25 yıllık pazarlama kariyerinde, Pirelli, McCann Erickson, Toyota ve Hilton Worldwide şirketlerinde çalıştı.

Zilan Gamze Çiftci

Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Zilan, daha önce galeri ve koleksiyon yönetimi alanlarında görev aldı. 2013 yılından beri online sanat piyasası ile ilgili çalışmalara ağırlık veriyor ve şu anda Art50.net’te satış ve pazarlamadan sorumlu.

Katkıda Bulunanlar

Sena Arcak Bağcılar

Sabancı Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü’nde Görsel Sanatlar ana dalında lisans ve lisansüstü eğitimini tamamladı. Sabancı Üniversitesi, Sabancı Müzesi ve Peggy Guggenheim Müzesi gibi kurumlarda çalıştı. Casa dell’Arte Art Department’da Konuk Sanatçı Programları ve sergi koordinatörlüğünün yanı sıra özel koleksiyon danışmanlığı yaptı. Sena, Sabancı Üniversitesi’nde Eğitim Asistanı olarak çalışıyor ve Art50.net’te içerik üretimine destek veriyor. 

İpek Yeğinsü

İpek, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Lisans, Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri ve Kültür Mirası Yönetimi Yüksek Lisans bölümlerinden mezun. Birçok çağdaş sanat kurumunda çalıştı; koleksiyon yönetimi, sergi koordinatörlüğü, konuk sanatçı programı yöneticiliği, küratörlük ve galeri direktörlüğü yaptı. Aynı zamanda fotoğraf ve resim alanında iş üreten ve sergilere katılan İpek, çeşitli dergi ve internet sitelerine yazılar yazıyor ve Özyeğin Üniversitesi’nde Tasarım, Teknoloji ve Toplum bölümünde Doktora eğitimini sürdürüyor. Art50.net’te uzun süre içerik yönetimine odaklanan İpek, hala içerik katkılarını sürdürüyor.

Zeynep Okyay

Zeynep Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe Lisans eğitiminin ardından Bilgi Üniversitesi’nde Kültür Yönetimi eğitimi aldı. Kültür politikaları, sürdürülebilirlik, çağdaş sanat ortamı, bağımsız sanat alanları üzerine düşünüyor, araştırıyor, yazıyor. Farklı sanat etkinliklerinde koordinatörlük ve rehberlik yapan Zeynep, sanatçılarla işbirliği yapmayı çok seviyor ve Art50.net’de sanatçı ilişkilerinden sorumluydu.

Marcus Graf

Marcus Graf çeşitli sanat kurumlarında proje yöneticisi, küratör, eğitmen, yazar ve sanatçı olarak çalışmakta. 2003 yılından beri Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim üyeliği yapmasının ardından, 2012’de doçentlik ünvanı kazandı. Marcus, Plato Sanat’ın daimi küratörlüğünü yapmanın yanı sıra, 9.Contemporary Istanbul direktörlüğünü yapmıştır.

Barış Çalılı

Barış Çalılı sanat eğitimi almasının ardından, 10 yılı aşkın bir süreçte grafik tasarım, görsel yöneticilik, web teknolojileri ve e-ticaret alanlarında çalıştı. Görsel ve ara yüz tasarımı konularındaki uzmanlığı ile Art50.net altyapısına değerli katkılar sağladı.

Aylin Seçkin

Aylin Seçkin Kanada’nın farklı şehirlerinde öğretim üyeliği yaptıktan sonra İstanbul’a döndü. 2001 yılından bu yana Bilgi Üniversitesi Ekonomi departmanında akademik kariyerini sürdürmektedir. Sanat ve kültür ekonomileri üzerine yaptığı araştırmalarla bilinen akademisyen, Avrupa Birliği ve TUBİTAK gibi kurumların sponsorluğunda araştırma projelerine devam etmektedir.

Lesli Jebahar

Sanat tarihi eğitimini yurt dışında tamamlamış olan Lesli, sanatçı, galeri ve fuar asistanlıkları yaptı. Sabancı Üniversitesi Kültürel Çalışmalar bölümünde yüksek lisans programına devam eden Lesli, çeşitli yayınlara sergi eleştirileri yazmakta ve Art50.net ekibinde içerik yöneticisi olarak yer almıştır.

Mergüze Günay

Mergüze Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede Sanat Yönetimi Yüksek Lisans eğitimine devam ediyor. Marcus Graf’la birçok projede çalıştı ve çeşitli sergiler koordine etti. Art50.net’te sergiler ve özel projeler üzerinde çalıştı.