The Lives of Lucian Freud: Youth

‘Lives of Lucian Freud’, okuyuculara 20. yüzyılın en etkileyici ve gizemli portre ressamlarından biri olarak tanınan Lucian Freud’un hayatı ile ilgili oldukça kapsamlı bir araştırma sunuyor. İki ciltten oluşan kitabın yayımlanan ‘Gençlik’ adlı ilk cildi, 1922’den sanatçının doğduğu Berlin yıllarından başlayarak 1968’e kadar uzanıyor. Bacon’ın gençlik dönemlerinde yaşadığı siyasi olaylar ve bu olayların sanatsal yaklaşımı ve hayatı üzerindeki etkilerine yer veriliyor. Eylül 2020’de yayımlanacak ‘Şöhret’ adlı ikinci cildinde ise sanatçının kariyerinin zirvesinde olduğu dönemden ölümüne dek geçen süreç irdeleniyor. Kitabın yazarı ve aynı zamanda Freud’un yakın arkadaşı William Feaver’ın ‘roman’ olarak atfettiği kitap, yıllardır üzerine çalıştığı eserleri ve 90’lı yıllarda hemen hemen her gün sanatçıyla gerçekleştirdiği telefon görüşmeleri aracılığıyla topladığı bilgileri bir araya getiriyor. Feaver’ın yaptığı görüşmeler ışığında, kitabın yazım sürecinde sanatçının ailesi başta olmak üzere, yakın arkadaşları ve tüm çevresiyle gerçekleştirdiği röportajlara da yer verilirken, sanatçının hayatı pek çok açıdan irdeleniyor. Sanatının tamamen otobiyografik olduğunu söyleyen Freud’u yakından tanımak, yeteneğini yeniden keşfetmek ve sanatını anlamak için çok iyi bir kaynak olarak sayılabilecek kitap sayesinde, bu gizemli ressamı farklı açılardan değerlendirebilecek ve hayatına adım adım tanık olacaksınız.

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.