Bir Kış Masalı

Cem Onat, Filiz Piyale Onat ve Lütfiye Kösten’in eserleri Art50.net ve Swissôtel The Bosphorus, İstanbul işbirliğiyle 28 Aralık 2021 – 27 Nisan 2022 tarihleri arasında “Bir Kış Masalı” sergisinde bir araya geliyor.

Soğuk bir kış gecesi… Dışarıda dans eden kar taneleri… Şöminede coşkuyla çıtırdayan ateşin huzur veren sıcaklığı ve ağır ağır demlenen kahvenin mis gibi kokusu… Böyle zamanlarda aile büyüklerinin anlattığı, kahramanlarının çetin doğa koşullarına direnerek uzun yollar kat ettiği ve yeni diyarlar keşfettiği masallar vardır… Bunlar kuşaktan kuşağa aktarılır, insanları birbirlerine yaklaştırır ve gelecek için umutla doldurur.

Filiz Piyale Onat
Filiz Piyale Onat – Tarantino’s Mindscape & Hitchcock’s Mindscape

“Bir Kış Masalı”, her biri bu atmosferi farklı şekilde çağrıştıran bir dizi yapıttan oluşur. Filiz Piyale Onat’ın manzaraları, kahramanın kimliğine ve yolculuğuna dair gizemli ipuçları barındırır. Issızlığın ortasında aniden beliren bu detaylar, sanatçının “zihin manzaraları” kavramından yola çıkarak ürettiği resimlerine içsel bir gerilim katar. Lütfiye Kösten’in resimlerinde figür tam anlamıyla başroldedir ve hikayesini anlatmayı adeta sabırsızlıkla bekler. Gözlerinde ifade bulan kararlılık, kendi yolculuğunu her şeye karşın sürdüreceğinin bir işaretidir. Cem Onat’ın soyut dışavurumcu yapıtlarında ise kahraman, varlığını bedeninin izleriyle ortaya koyan ve içsel yolculuğunu tuvale işleyen sanatçının kendisidir.

Metin: İpek Yeğinsü

Lütfiye Kösten – Voilà

Sergiyi 27 Nisan 2022 tarihine kadar haftanın 7 günü Swissôtel The Bosphorus, İstanbul lobi ve resepsiyon bölümlerinde ziyaret edebilirsiniz.

Filiz Piyale Onat - Friedrich’s Mindscape
Filiz Piyale Onat – Friedrich’s Mindscape

Art50.net Hakkında

Art50.net, sanatla iç içe yaşamayı bir hayat tarzı haline getiren tüm sanatseverleri buluşturan ve sanata ulaşımı kolaylaştıran online bir çağdaş sanat platformudur. Özellikle genç ve yükselen sanatçıları desteklemeyi misyon edinen Art50.net, zaman ve mekan kısıtlaması olmadan sanatçılara ve orijinal eserlere kolayca ulaşma imkanı sunar. Sanat profesyonellerinin danışmanlığında titizlikle seçilen, farklı kategorilerdeki binlerce eserden oluşan eser portföyü sürekli genişlemekte ve güncellenmektedir. Artlog bölümündeki zengin içerikleri ile takipçilerini bilgilendirmeyi, yönlendirmeyi ve koleksiyonerliği yaygınlaştırmayı amaçlar. 2014’den bu yana, genç sanatçılara verdiği destekle ve sanatçılarla sanatseverleri farklı ortamlarda bir araya getirdiği projeleriyle Türkiye’deki çağdaş sanat ortamının önemli oyuncularından biri olmuştur.

Swissôtel Hakkında

Dünyanın en tanınan İsviçre markaları arasında yer alan Swissôtel Hotels & Resorts, Alp dağlarının taze ve canlı enerjisi yansıtan ve geleneksel İsviçre konukseverliğini sunan çağdaş otellerden oluşuyor. Zeki tasarımı, kalitesi ve bilinçli sürdürülebilirlik yaklaşımıyla saygı gören Swissôtel, dünyayı dolaşan konuklarına huzurlu bir ortamda konaklama, yaşamın gerçek ödüllerini keşfetme ve ‘iyi yaşama’ fırsatlarına kucak açma olanağı sunuyor. İsviçre’de 1980 yılında kurulan Swissôtel, bugün İstanbul’da Swissôtel The Bosphorus, Singapur’da Swissôtel The Stamford ve Moskova’da Swissôtel Krasnye Holmy gibi amiral gemisi oteller de dahil dünya çapında 30’dan fazla tesisle faaliyetlerini sürdürüyor. Swissôtel’i bünyesinde bulunduran AccorHotels, dünyanın önde gelen seyahat ve yaşam tarzı grubu olarak küresel ölçekte 4.500’ü aşkın otel, resort ve rezidansın yanı sıra 10.000’in üzerindeki kişiye özel evleriyle seyahat edenleri ağırlıyor.

 

Detaylı Bilgi İçin:
Art50.net
info@art50.net | +90 (212) 244 2650

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.