Uyanış

Görkem Dikel, Güliz Baydemir ve Haydar Akdağ’ın eserleri Art50.net ve Swissôtel The Bosphorus, İstanbul işbirliğiyle Nisan – Eylül 2022 tarihleri arasında “Uyanış” sergisinde bir araya geliyor.

Doğa, baharın her gelişinde o uzun ve derin kış uykusundan uyanır. Dünya, birdenbire duyularımızı harekete geçiren sayısız renk, ses ve koku ile dolar. Bedenlerimiz canlandıkça uyuyan umutlarımız da bir bir uyanmaya başlar.

Görkem Dikel – Cevher Serisi: Pırlanta SI Yuvarlak Kesim

“Uyanış” sergisindeki yapıtların her biri, doğanın enerji döngülerine ve bunların bireydeki yansımalarına dair farklı izler barındırır. Görkem Dikel’in resimlerinde maddenin dört hali ve uzay-zaman içindeki hareketleri ön plandadır. Bu devinimin temelinde ise hem fiziksel, hem de spiritüel anlamlarıyla ışık olgusu yer alır. Dikel’in yapıtlarında ışık bir elmasın fasetlerinden de, bizzat güneşin kendisinden de yayılsa, evrenin son bulmayan deviniminin enerjisiyle dolu kompozisyonlara dönüşür.

Güliz Baydemir – Bambu

Güliz Baydemir, evrenin dördüncü boyutu olan zamanın adeta donduğu ve çoğunlukla doğa ile baş başa olduğumuz anları araştırır. Bilişsel akışın aniden sekteye uğradığı, kendimize yabancılaştığımız bu anlara içsel devinimler egemendir ve benliğimizdeki ‘uyanış’ da böyle zamanlarda gerçekleşir.

Haydar Akdağ Eserleri

Haydar Akdağ ise soyut kompozisyonlarında sıklıkla coğrafi olgulardan ve atmosferik döngülerden esinlenir. Farklı geometrik yapıları ve dokuları birbirleriyle ilişkilendirerek izleyicinin algılarını beklenmedik şekilde tetikleyen optik deneyim alanları yaratır.

Metin: İpek Yeğinsü

Sergiyi 5 Ağustos 2022 tarihine kadar haftanın 7 günü Swissôtel The Bosphorus, İstanbul lobi ve resepsiyon bölümlerinde ziyaret edebilirsiniz.

Art50.net Hakkında

Art50.net, sanatla iç içe yaşamayı bir hayat tarzı haline getiren tüm sanatseverleri buluşturan ve sanata ulaşımı kolaylaştıran online bir çağdaş sanat platformudur. Özellikle genç ve yükselen sanatçıları desteklemeyi misyon edinen Art50.net, zaman ve mekan kısıtlaması olmadan sanatçılara ve orijinal eserlere kolayca ulaşma imkanı sunar. Sanat profesyonellerinin danışmanlığında titizlikle seçilen, farklı kategorilerdeki binlerce eserden oluşan eser portföyü sürekli genişlemekte ve güncellenmektedir. Artlog bölümündeki zengin içerikleri ile takipçilerini bilgilendirmeyi, yönlendirmeyi ve koleksiyonerliği yaygınlaştırmayı amaçlar. 2014 yılından bu yana, genç sanatçılara verdiği destekle ve sanatçılarla sanatseverleri farklı ortamlarda bir araya getirdiği projeleriyle Türkiye’deki çağdaş sanat ortamının önemli oyuncularından biri olmuştur.

Swissôtel Hakkında

Dünyanın en tanınan İsviçre markaları arasında yer alan Swissôtel Hotels & Resorts, Alp dağlarının taze ve canlı enerjisi yansıtan ve geleneksel İsviçre konukseverliğini sunan çağdaş otellerden oluşuyor. Zeki tasarımı, kalitesi ve bilinçli sürdürülebilirlik yaklaşımıyla saygı gören Swissôtel, dünyayı dolaşan konuklarına huzurlu bir ortamda konaklama, yaşamın gerçek ödüllerini keşfetme ve ‘iyi yaşama’ fırsatlarına kucak açma olanağı sunuyor. İsviçre’de 1980 yılında kurulan Swissôtel, bugün İstanbul’da Swissôtel The Bosphorus, Singapur’da Swissôtel The Stamford ve Moskova’da Swissôtel Krasnye Holmy gibi amiral gemisi oteller de dahil dünya çapında 30’dan fazla tesisle faaliyetlerini sürdürüyor. Swissôtel’i bünyesinde bulunduran AccorHotels, dünyanın önde gelen seyahat ve yaşam tarzı grubu olarak küresel ölçekte 4.500’ü aşkın otel, resort ve rezidansın yanı sıra 10.000’in üzerindeki kişiye özel evleriyle seyahat edenleri ağırlıyor.

 

Detaylı Bilgi İçin:
Art50.net
info@art50.net | +90 (212) 244 2650

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.