The Van Gogh Sisters

Birçok insanın aşina olduğu Vincent van Gogh’un hayatı ve sanatına ve kardeşi Theo ile yaptığı kapsamlı yazışmaların aksine, tarihin gözden kaçırdığı kız kardeşlerinin hikayesi ”The Van Gogh Sisters” kitabına konu oluyor. Kapsamlı birincil kaynaklara dayanan bu grup biyografisinde sanat tarihçisi Willem-Jan Verlinden, Vincent’ın üç kız kardeşi, Ana, Lies ve Wil’i mercek altına alıyor. Feminist hareketlerin ivme kazandığı ve devrim rüzgarları esen bir zamanda kız kardeşlerin arasındaki yazışmalara dayanan kitap, bu kadınların kendi anlatımlarıyla, derin bir sosyal, ekonomik ve sanatsal değişim anını yakalıyor.

Anna, Lies, Willemien. İllüstrasyon: Meilan Solly. Görsel Kaynağı: smithsonianmag.com

”The Van Gogh Sisters”, kız kardeşlerin sanat, şiir, kitaplar, kişisel hırslar ve istihdam konusundaki samimi tartışmalarını büyük bir netlik ve empatiyle anlatıyor. Bu emsalsiz biyografik eserde Willem-Jan Verlinden, Vincent’ın üç kız kardeşini ağabeylerinin gölgesinden çıkarmak için Van Gogh aile arşivlerinde daha önce yayınlanmamış yazışmaları inceliyor, hayallerini, hayal kırıklıklarını ve kederlerini dokunaklı bir şekilde tasvir ediyor. En büyük kız kardeş Anna’nın hayatı, Lies’in yoksulluk sebebiyle abisinin eserlerini satması ve Wil’in feminist hareketteki yeri gibi birçok bilgiye yer veren kitap, kız kardeşlerin hikayelerini anlatırken, kardeşleri Vincent’ın hayatına ve sanatına da bir pencere açıyor. Kardeşlerin ve Van Gogh’un hayatından detaylarla 76 illüstrasyonun yer aldığı eser, Thames & Hudson yayınlarından ingilizce olarak temin edilebilir.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.