The Lost Leonardo

Yönetmenliğini Andreas Koefoed’in yaptığı The Lost Leonardo filmi, iddialara göre Leonardo Da Vinci’nin kayıp tablosu olan Salvatore Mundi eserini odağına alıyor. Uluslararası ortak bir yapım olan belgesel, 2021 yılında izleyici ile buluştu. 2017 yılında 450 milyon dolar gibi rekor bir fiyata Christie’s açık artırmasında satılan eserin New Orleans’taki bir müzayede evinde ilk ortaya çıkışından bu yana yaşanan olayları konu edinen film, tablonun ün, para ve güç eksenindeki hikayesine ışık tutuyor. Değeri arttıkça orjinalliği konusunda da sorular sorulmaya başlanan eser ise hala gizemini koruyor. Dünyanın en güçlü adamlarından, en bilinen sanat enstitülerine kadar birçok tarafın içine dahil olduğu karmaşık yapıları takip eden The Lost Leonardo, izleyicilere modern bir gizemin kapılarını açıyor. Menfaatlerin gerçeklere ağır bastığı olaylar zincirinde sanat dünyasının karanlık tarafı da gözler önüne seriliyor.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.