Savior for Sale: Da Vinci’s Lost Masterpiece?

Antoine Vitkine’in yönetmen koltuğunda oturduğu Savior for Sale: Da Vinci’s Lost Masterpiece? 2017’de 450 milyon dolara satılarak dünyanın en pahalı sanat eseri haline gelen Salvatore Mundi’nin peşine düşüyor. İlk kez 2005’te küçük bir müzayede evinde ortaya çıkan eser birçok spekülasyonun odak noktası haline geldi. Italyan dahinin işi mi, yoksa sanat tarihinin en büyük dolandırıcılık hikayesi mi olduğu sorularının cevaplarını arayan belgesel film, 2021 yılında izleyici karşısına çıktı. New York’taki müzayede evleri, da Vinci uzmanları, sanat simsarları, bir Rus oligark, Louvre Müzesi ve Arap bir prensin arasında ağ dokuyan belgesel izleyiciyi kapalı kapılar ardında bir yolculuğa çıkarıyor. Kişisel ve jeopolitik çıkarların da masaya yatırıldığı film, sanat dünyasının bilinmeyen sırlarını ve sektördeki oyuncuların da hırslarını gözler önüne seriyor.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.