The Burnt Orange Heresy

Charles Willeford’un aynı isimli romanından uyarlanan ve Guiseppe Capotondi’nin yönetmenliğini yaptığı 2019 tarihli film “The Burnt Orange Heresy”, sanat eleştirmenleri ve koleksiyonerler arasındaki çıkar ilişkilerine suç ve gizem örgüsü içinde ilginç bir bakış sunuyor. Claes Bang, Donald Sutherland, Elizabeth Debicki ve Mick Jagger’ın başrollerini üstlendiği yapım, karizmatik sanat eleştirmeni James Figueras ve Amerikalı sevgilisi Berenice Hollis’in güçlü sanat koleksiyoncusu Joseph Cassidy’nin Como Gölü kenarındaki malikanesine seyahat etmesiyle başlıyor. Figueras’ın Jerome Debney isimli gizemli sanatçının bir eserini çalmak üzere yaptığı planlar yolunda gitmeyince artan hırsı ve sevgilisini olaylara dahil etmesiyle büyüyen olaylar bir suç sarmalına dönüşüyor. Hitchcock filmlerini andıran yapısı ve Goethe’nin Faust karakterinden aldığı ilhamlar ile film, oldukça sürükleyici bir anlatıya sahip. Como Gölü ve İtalya’nın muhteşem dokusunu ile sanat dünyasının çekici imajlarıyla yüksek görselliğe sahip film, 76. Venedik Film Festivali’nin kapanış gösterimi için seçildi. “The Burnt Orange Heresy” filmini Amazon ve iTunes üzerinden izleyebilirsiniz.

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.