Beyond the Visible: Hilma af Klint (Görünenin Ötesinde: Hilma af Klint)

Yönetmenliğini Halina Dryschka’nın üstlendiği 2019 yapımı belgesel “Beyond the Visible: Hilma af Klint”, soyut sanatın öncüsü Hilma af Klint’in hayatına ve eserlerine odaklanıyor. 1862 yılında doğan Klint, spritüalizm, doğa ve bilim odağında ürettiği çalışmaları ile soyut, renkli ve gizemli sanat eserleri ortaya koymuştur. Soyut sanatın bir kavram olarak ortaya çıkışından çok önce ürettiği eserler ile kendisinden sonra gelen birçok sanatçıya ilham olan Klint, yakın zamana kadar unutulmuş bir figür olarak hak ettiği değeri görmekten oldukça uzaktı. Ataerkil sanat tarihi yazımının görmezden geldiği kadın sanatçıların yeniden keşfedildiği günümüzde “Beyond the Visible-Hilma af Klint”, sanatçıya dair unutulan detayları tekrar gün yüzüne çıkarıyor. Dryschka’nın Klint’in hayatına ve sanatsal üretimine dair yanıltıcı bir biçimde aktarılan bilgileri de yeniden gözden geçirdiği belgesel, sanatçının hak ettiği değeri görmesi için atılmış önemli bir adım olarak dikkat çekiyor. “Beyond the Visible: Hilma af Klint” belgeselini Amazon ve iTunes üzerinden izleyebilirsiniz.

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.