Perseid’in Büyüsü

“Perseid’in Büyüsü”ne kapılan BE Contemporary ve Art50.net özel bir seçki ile Urla’da sanatseverleri karşılıyor. Perseid Meteor Yağmuru’nun dünyaya hediye ettiği ışıltıların ve yaz aylarının çağrışımlarıyla, bir BE Contemporary ve Art50.net işbirliği olan “Perseid’in Büyüsü” sergisi 21 Temmuz – 15 Eylül tarihleri arasında izleyiciyi haz, hayal ve keşif dünyasına davet ediyor.

“Perseid’in Büyüsü”, BE Contemporary Art Gallery, Urla

Yazın ortasına geldiğimizin habercisi, kuzey yarımkürenin en popüler gökyüzü olaylarından Perseid Meteor Yağmuru her sene Temmuz ortasından Ağustos sonuna Dünya’nın atmosferi ile buluşuyor. Ağustos ortasında en parlak günlerini yaşayan bu ışıklı yağmur, on iki sanatçının çarpıcı, renkli ve alışılmışın dışına çıkan eserleriyle sihirli bir kaçış sunuyor.

Art50.net sanatçıları Ayşegül Karakaş, Ceyda Güler, Elif Çelebi, Funda Alkan, Genco Gülan, Görkem Dikel, İrem Yılmaz, Khayyam Zidane, Lütfiye Kösten, Mihriban Mirap, Müge Ceyhan ve Samet Öztürk eserleri ile “Perseid’in Büyüsü’nü yaşatmak için oyuncu, farklı, özgür ve hayal dolu bir çatı kuruyor. Farklı kültürel mirasa ve sanatsal pratiklere sahip olan sanatçılar, yaşamın keyifli kıyısından izleyicilere sesleniyor.

“Perseid’in Büyüsü”, BE Contemporary Art Gallery, Urla

Dünyanın yörüngesi bir kuyruklu yıldızın ardında bıraktığı iziyle tekrar kesişirken Perseus Takımyıldızı’ndan parıltılar bir kez daha yeryüzüne yağıyor. BE Contemporary ziyaretçilerine gündeliğin ve olağanın içindeki gizli sihri ve hazzı taşıyan bir Art50.net seçkisiyle en sıcak yaz günleri için ferah bir estetik deneyim sunuyor. “Perseid’in Büyüsü”, Çarşamba’dan Cumartesi’ye saat 12.00 ila 18.00 arası BE Contemporary’de ziyaret edilebilir.

Art50.net Hakkında

Art50.net, sanatla iç içe yaşamayı bir hayat tarzı haline getiren tüm sanatseverleri buluşturan ve sanata ulaşımı kolaylaştıran online bir çağdaş sanat platformudur. Özellikle genç ve yükselen sanatçıları desteklemeyi misyon edinen Art50.net, zaman ve mekan kısıtlaması olmadan sanatçılara ve orijinal eserlere kolayca ulaşma imkanı sunar. Sanat profesyonellerinin danışmanlığında titizlikle seçilen, farklı kategorilerdeki binlerce eserden oluşan eser portföyü sürekli genişlemekte ve güncellenmektedir. Artlog bölümündeki zengin içerikleri ile takipçilerini bilgilendirmeyi, yönlendirmeyi ve koleksiyonerliği yaygınlaştırmayı amaçlar. 2014 yılından bu yana, genç sanatçılara verdiği destekle ve sanatçılarla sanatseverleri farklı ortamlarda bir araya getirdiği projeleriyle Türkiye’deki çağdaş sanat ortamının önemli oyuncularından biri olmuştur.

BE Contemporary Hakkında

BE Contemporary Art Gallery, 2020’nin Kasım ayında Bahar Eriş Soyoğuz tarafından Urla’da açıldı. Dinamik, yenilikçi ve cesur bir çizgiye sahip BE Contemporary, sanatın kucaklayıcılığına, çağdaş sanatta farklı sorulara ve bakış açılarına alan açıyor. Galeri, Urla’da konumlanan mekânında, eserleriyle ilham kaynağı olan, sanatta ve hayatta sınırları zorlamaktan çekinmeyen ve sanatı yeniden tanımlayan sanatçıların sergilerini sanatseverlerle buluşturuyor.

BE Contemporary çağdaş sanatta kültür, toplum, kimlik gibi daha geniş içeriksel çerçevelerle ilgilenen kültürel diyaloğun bir parçası olarak konumlanıyor. Zengin tarihinden miras eklektik bir kültüre sahip topraklarda yaşayan, günümüzde global olarak etkilenen, teknolojik olarak gelişen bir dünyada çalışan ve eser üreten Türk sanatçıları uluslararası çağdaş sanat alanında temsil etmeyi hedefliyor. Galerinin beraber çalıştığı sanatçılar arasında, çalışmaları hem yurtiçinde hem de yurtdışında önemli kurumların koleksiyonlarında yer alan isimler bulunuyor.

Ziyaretçilere, üç katlı 120 m² iç mekân galeri alanına ek olarak, dış mekân sergilemeleri için kullanılan ve ziyaretleri esnasında keyifle dinlenebilecekleri 24 m² bir bahçe ile Urla’da çağdaş sanatı temsil etmek için önemli bir alan sunuyor.

Galerinin konumlandığı, alternatif bir yaşam arayan birçok kişinin hayali ve yaratıcılığın merkezi olmaya aday Urla, her geçen gün sanat ve gastronomiyle bir kültür merkezine dönüşüyor. BE Contemporary lokal misyonunu da üstlenerek daha fazla izleyicinin çağdaş sanatı deneyimleyebilmesini sağlamak, kültürel alışverişi artırmak ve bir ilham noktası olma amacıyla çağdaş sanat sergilerinin yanı sıra sanatçı rezidansı programları ve çeşitli sanat etkinlikleri de düzenliyor.

Detaylı Bilgi İçin:

BE Contemporary Art Gallery
info@be-contemporary.com I +90 (232) 754 21 95

Yenice Mah. Park Sokak No:8/2 Urla, İzmir, Türkiye I www.be-contemporary.com.tr

Art50.net
info@art50.net | +90 (212) 244 2650

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.