Mrs. Lowry and Son (Bayan Lowry ve Oğlu)

Betimlediği durgun ve gizemli şehir manzaralarıyla tanınan İngiliz ressam L.S. Lowry’nin annesiyle olan ilişkisine odaklanan Lowry Hanım ve Oğlu adlı film, babasının ölümünden sonra sanatçının, sinir hastası ve yatalak olan annesiyle mücadelesine odaklanıyor. Filmde, sanatçının hayatındaki baskın anne figürü ile sanatçı kimliğinin nasıl çatıştığı, bu gerilimli ilişki gösteriliyor. Sanatçının hayattaki sorumlulukları, resimleriyle olan mücadelesi ve direnişi gözler önüne serilirken, ‘Sunday Painter’ olarak da anılan L.S. Lowry’nin hikayesi annesinin ölümüne kadar süren baskı altındaki psikolojisinin resimleri üzerindeki etkileri de görülebiliyor. Film ilk olarak 2019’da Edinburg Uluslararası Film Festivali’nde gösterildi.

 

Sena Arcak Bağcılar

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.