Maudie

Kanadalı ressam Maud Lewis’in yaşam öyküsünün anlatıldığı Maudie filminde romatoid artrit (eklem iltihabı hastalığı) olan sanatçının ailesi ve sosyal çevresi tarafından dışlanmasına karşı sanatla mücadelesi anlatılıyor. Hizmetçi olarak çalışmak üzere girdiği evde sanat becerilerini geliştiren ve ilk olarak elleriyle çizdiği Noel kartpostallarını satarak sanat kariyerine başlayan Lewis, zamanla yaşadığı çevrenin sevilen ve aranan bir sanatçısı oluyor. Lewis’in birlikte yaşadığı sonraları eşi olacak seyyar balık satıcısı Everett Lewis ile olan acı, şiddet ve tutku dolu aşkının da anlatıldığı film izleyiciye ilham veriyor. İlk olarak 2016 yılında Toronto Film Festivali’nde gösterilen ve bir çok ödül alan filmde oyunculuklarıyla Sally Hawkins ve Ethan Hawke isimlerinden oldukça bahsettiriyor.

 

Sena Arcak Bağcılar

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.