Hidden Away (Saklanmak İsterdim)

Dünyaca ünlü italyan ressam Antonio Ligabue’nin zorluklarla geçen hayatının anlatıldığı Saklanmak İsterdim (Volevo Nascondermi) adlı film geçtiğimiz günlerde gösterime girdi. İsviçre’de doğan ancak dahilik ve delilik çizgisi arasında gidip gelen ruh hali sebebiyle ailesi ve doğup büyüdüğü ülkesi tarafından dışlanarak İtalya’ya gönderilen sanatçının acı ve yokluk içerisinde geçen hayatı ele alınıyor. Film, Ligabue’nin İtalya’da küçük, izole bir kasabaya gönderildikten sonra sanatçının soğuğa, açlığa ve özellikle yalnızlığa karşı direnişini ve bu dönemde resme nasıl başladığını, resim yaparak kendini nasıl yatıştırdığını gözler önüne seriyor. Heykeltıraş Renato Marino ile karşılamasıyla değişen hayatı, kendini tamamen sanatına adaması, ve onca yaşadığı çaresizlik ve acılara karşı resimleriyle kendi kişiliğini bulması anlatılıyor. Antonio Ligabue’nin hikayesi, herkesin içinde aslında var olan yeteneğin Ligabue’nin yaşadığı koşullar sonucu nasıl ortaya çıktığını, bir sanatçının yoksunluktan nasıl ayakta kalabildiğini ve başarısını tüm dünyaya nasıl kanıtladığını gösteriyor.

 

Sena Arcak Bağcılar

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.