miart Milano 2020

miart Milano sanat fuarı ilk kez dijital edisyon ile izleyiciyle buluşuyor…

Fiera Milano tarafından düzenlenen, Alessandro Rabottini’nin küratörlüğünü yaptığı uluslararası modern ve çağdaş sanat fuarı, 9 Eylül Çarşamba ve 10 Eylül Perşembe VIP ön gösterimle, 11-13 Eylül 2020 tarihleri arasında tüm sanatseverlerle buluşuyor. Miart dijital, 2021’de düzenlenmesi planlanan fiziksel ve çevrimiçi fuarın bir başlangıcı olarak gerçekleştiriliyor.

Fuarın 2020 edisyonu için özel olarak hazırlanan yenilikçi yaklaşımı, Fiero Milano’nun İtalya’daki sanat piyasasının hareketlendirilmesi ve Milano’nun Lombardiya Bölgesi’ndeki üretimi ve ekonominin yeniden canlandırılmasına destek olma hedefine destek veriyor.

Mahn – Kadel Willborn

Fuarda dünyanın çeşitli ülkelerinden galeriler, sanatçılar, müzeler, kurumlar ve sanat alanları, dijital ortamda sanatseverlerle buluşmanın alternatif yöntemlerini deneyimleyecek. Global bir ortamda mesafelerin aradan kalkacağı bu dijital fuar sayesinde sanat aracılığıyla kültürlerarası bir paylaşıma tanık olunacak.

Miart, başlangıcından bugüne farklı disiplinlerden eserleri ve farklı nesillerden sanatçıları tek bir çatı altında toplayarak çeşitli sanatsal yaklaşımlar arasındaki bağı güçlendiren bir fuar alanı olma özelliğini taşıyor. Miart dijital, görsel sanatları teşvik etmek ve sanatseverlerin beğenisini, ilgisini arttırmak üzere tasarlanan bir platform olma özelliğiyle çağdaş sanat alanına katkı sağlayacak.

Yael Bartana – Raffaella Cortese Gallery

Artshell iş birliği ile düzenlenen miart dijital, davetlerini hemen kabul eden 130’dan fazla ulusal ve uluslararası katılımcının gösterdiği ilgiyi uzun yıllardır devam eden fuar işbirlikçileri ile olan sağlam ilişkiye dayandırıyor. Bununla birlikte, katılımcıların yepyeni bir deneyimi göze almalarını ise dayanışmanın en iyi örnekleri arasında gösteriyor.

Fuar platformu dört farklı temadan oluşuyor. miart’ın süregelen kavramsal yapısını bozmadan; Modern sanat, çağdaş sanat, sanatta yeni yaklaşımlar ve tasarım objeleri olmak üzere farklı disiplinler ve alternatifler sanatseverlerle buluşacak.
Galeriler, satışa sunacakları geniş eser seçkilerinin yanı sıra, kendi galeri alanları, kamu alanları ve özel kurumlarda temsil ettikleri sanatçıların eş zamanlı ve yakın zamanda düzenlenen sergilerine ait multimedya içerikleri de izleyicilerle paylaşacak.

miart dijital, katılımcılara, koleksiyonerlere ve sanat uzmanlarına sunacağı özel anlık sohbet araçları ile hem hızlı iletişim sağlayacak hem de mesafelerin üstesinden gelerek fuar katılımcıları ve ziyaretçiler arasında doğrudan iletişime olanak sağlayacak.

Scheepers – Blank Projects

miart dijital’in gerçekleştirilmesine katkıda bulunan Fiera Milano Vakfı’nın yaptığı 50.000 Euro’luk bağış, vakfın sanat piyasasını açık bir şekilde destekleme misyonunu ortaya koymuş oldu. Fiera Milano Vakfı Başkanı Enrico Pazzali “miart’ın dijital edisyonu fiziksel olarak ziyaret etmeye alışkın olduğumuz fuar ortamından kesinlikle farklı, ancak tüm beklentileri karşılayacağından emin olabilirsiniz” dedi. “Fuar bu kez farklı bir biçimde izleyici karşısına çıksa da, çağdaş sanatı geliştirme hedefimizi gerçekleştiriyoruz. Vakıf sayesinde, yıllar geçtikçe Fiera Milano Vakfı koleksiyonu da büyüyor. Koleksiyonumuz; resim, heykel, film, fotoğraf, desen ve yerleştirmeden oluşan, birçok farklı sanatsal ifadeyi barındıran 92 eserden oluşuyor” dedi.

miart dijital, 9 – 11 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planan hem fiziksel hem de dijital edisyon öncesi sanat alanını hareketlendirmek ve yenilikçi, özgün yaklaşımı ile öncü bir tutum sergiliyor.

Kapak Görseli: David Hockney – Lelong

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.