Kim Korkar Çağdaş Sanattan?

Kyung An ve Jessica Cerasi’nin “Çağdaş sanat nedir?”, “Çağdaş sanatı çağdaş kılan şey nedir?”, “Çağdaş sanat ne içindir”, ve “Çağdaş sanat neden bu kadar pahalı” sorularına ve daha fazlasına yanıt arayan okurlar için hazırladığı “Kim Korkar Çağdaş Sanattan?” anlaşılır anlatımıyla öne çıkan bir kaynak. Müzelerden, bienallere, sanat piyasasının farklı kurum ve etkinliklerini inceleyen An ve Cerasi, “sanat-dilini” oldukça açıklayıcı bir yaklaşım ile çözümlüyor. Kavramsal sanatın gizemlerini ve kültür ve sanat endüstrisinin işleyişini sanat dünyasının içinden bir göz olarak aktaran An ve Cerasi, sanat dünyasında olup bitenlerin perde arkasını okuyucular ile paylaşıyor.

Rehber niteliğindeki bu kitapta küratörlerin ne yaptığı, kavramsal sanatın gizemleri, Marina Abramovic ve Ai Weiwei gibi sanatçıların işleri ve daha fazlasına dair bilgiler paylaşan Cerasi, meraklıların çağdaş sanat hakkında sormaya çekindikleri soruları cevaplıyor. Çağdaş sanat dünyası hakkında kendinizi geliştirmek, var olan bilgilerinizi pekiştirmek ve daha fazlasını öğrenmek için Jessica Cerasi ve Kyung An’in hazırladığı ve anlaşır dili ile dikkat çeken “Kim Korkar Çağdaş Sanattan” ilgi çekici bir kaynak olarak göze çarpıyor. Mehmet Üstünipek’in çevirisiyle 2021 yılında Hayalperest Yayınevi’nden çıkan “Kim Korkar Çağdaş Sanattan” kitabını tüm kitapçılardan ve online platformlardan satın alabilirsiniz.

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.