33 Artists in 3 Acts

“Sanat Dünyasında Yedi Gün” isimli kitabıyla uluslararası güncel sanat dünyasının farklı aktörlerini inceleyen Sarah Thornton, “3 Perdede 33 Sanatçı” ile bu kez sanatçıların hayatlarını ve eserlerini mercek altına alıyor. Thornton’ın dünya çapında tanınan yıldız isimlerin yanı sıra aralarında resim öğretmenleri gibi beklenmedik sanatçıların da hayatlarına dahil olduğu eser, sanatçı olmanın günümüzdeki karşılığına dair bir arayış niteliğinde. Ai Weiwei’yi hapse girmesinden hemen önce ziyaret eden yazar, Jeff Koons’un oldukça meşgul bir gününe ve Yayoi Kusama’nın renkli stüdyosuna konuk oluyor. 33 sanatçıyla gerçekleştirdiği buluşmaları “Politika-Yakınlık-İş”ten oluşan 3 perdede kaleme alan Thornton, “Sanatçı Nedir?” sorusuna yanıt arıyor. Bir araya geldiği isimlerin ruh hallerine, kişiliklerine, dünya görüşlerine, ailelerine, krizlerine ve başarılarına tanık olan yazar, “sanatçı” kavramının ardında yatan gizemi aydınlatmaya ve her ne kadar dünyaca ünlü isimler de olsa “sanatçı”nın insan olarak varlığını okuyucular ile paylaşmayı amaçlıyor. Sarah Thornton’un 2015 yılında yayınladığı ve aralarında Cindy Sherman, Maurizio Cattelan, Damien Hirst ve Francis Alys gibi isimlerin de bulunduğu 33 sanatçı ile gerçekleştirdiği buluşmaların ve röportajların yer aldığı “3 Perdede 33 Sanatçı” kitabını Amazon üzerinden satın alabilirsiniz.

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.