A Year in the Art World

Matthew Israel’in bir yıl boyunca sanat dünyasında yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek hazırladığı “Sanat Dünyasında Bir Yıl”, sanat piyasasının perde arkasında gerçekleşen olaylara ve gelişmelere dair önemli bir kaynak niteliğinde. Israel’in Los Angeles, Paris, New York, Basel, Venedik ve Hong Kong başta olmak üzere farklı kıtalarda yer alan sanat etkinliklerine katıldığı ve küratörler, eleştirmenler, galericiler, sanat danışmanları ve sanatçılar ile bir araya gelerek hazırladığı kitap, kültür ve sanat endüstrisine içeriden bir bakış sunuyor. Israel bir senelik yolculuğunu boyunca sanatçıların stüdyosunda neler oluyor, büyük bir satış öncesinde müzayede evinde yaşananlar, müzelerin sosyal medya çağına nasıl uyum sağladıkları ve sanat fuarlarının doğasına dair birçok güncel soruya ve etkili olaya yanıt arıyor. Sanat dünyasının önemli isimleriyle yaptığı röportajların yanı sıra Israel’in küratör ve sanat tarihçisi olarak sahip olduğu birikimin toplandığı çalışma, “Sanat Dünyasında Bir Yıl”, Covid öncesi dönemde kültür-sanat sahnesinin işleyişine dair de değerli bir tanıklık niteliğinde. Matthew Israel’in Thames and Hundsons tarafından yayınlanan ve 2020 yılında raflarda yerini bulan “Sanat Dünyasında Bir Yıl” isimli kitabını Pandora kitabevinden satın alabilirsiniz.

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.