Zamanın Döngüsü

Coşkun Sami, Farzin Rahneshin, Fatih Dülger ve Funda Alkan’ın eserleri Art50.net ve Swissôtel The Bosphorus, İstanbul işbirliğiyle 15 Eylül – 15 Aralık 2021 tarihleri arasında “Zamanın Döngüsü” sergisinde bir araya geliyor.

Zaman, sonsuz sayıda ‘şimdi’den oluşan bir bütündür. Bizler ise onu geçmiş, şimdi ve gelecek kavramları üzerinden çizgisel bir ilerleyiş halinde görme eğilimi taşırız.

Funda Alkan

Geçmişinin izleriyle gelecek hayalleri, şimdide hiç zorlanmadan birleşir; çünkü zaman, aslında döngüseldir. Yaşamın kendisi sonsuz bir varoluş, yok oluş ve yeniden varoluş döngüsüdür. Doğada mevsimler birbirini sonsuz bir döngü içinde izler. Çağlar değişse de uygarlıkların kuruluş, yükseliş ve yıkılış öyküleri birbirlerine çok benzer. Estetik algılarımız güncel olanın yeniliğinde heyecan ararken, bize tanıdık gelen nostaljik öğelerden de bir türlü vazgeçemez.

Fatih Dülger

“Zamanın Döngüsü” sergisi, izleyicileri yapıtlarında varoluşun döngüselliğine işaret eden sanatçılarla buluşturur. Coşkun Sami, mimari ve tarihsel referanslardan yararlanarak herhangi bir zamana atfedilemeyen anonim mekanlar yaratır. Farzin Rahneshin, soyut kompozisyonlarında yokluğun imgesini arar; yokluk olmadan, varlıktan söz etmek mümkün değildir. Fatih Dülger, boşluk kavramından yola çıktığı özgün manzaralarında doğanın mevsimsel oluş-yok oluş döngülerine işaret eder. Funda Alkan’ın kendine özgü dikiş tekniğiyle gerçekleştirdiği yapıtlar ise kadın bedenine dayatılan güzellik standartlarının zamansız birer metaforuna dönüşür.

Coşkun Sami

Sergiyi 15 Aralık 2021 tarihine kadar haftanın 7 günü Swissôtel The Bosphorus, İstanbul lobi ve resepsiyon bölümlerinde ziyaret edebilirsiniz.

Farzin Rahneshin

Detaylı Bilgi İçin:
Art50.net
info@art50.net | +90 (212) 244 2650

 

Art50.net Hakkında

Art50.net, sanatla iç içe yaşamayı bir hayat tarzı haline getiren tüm sanatseverleri buluşturan ve sanata ulaşımı kolaylaştıran online bir çağdaş sanat platformudur. Özellikle genç ve yükselen sanatçıları desteklemeyi misyon edinen Art50.net, zaman ve mekan kısıtlaması olmadan sanatçılara ve orijinal eserlere kolayca ulaşma imkanı sunar. Sanat profesyonellerinin danışmanlığında titizlikle seçilen, farklı kategorilerdeki binlerce eserden oluşan eser portföyü sürekli genişlemekte ve güncellenmektedir. Artlog bölümündeki zengin içerikleri ile takipçilerini bilgilendirmeyi, yönlendirmeyi ve koleksiyonerliği yaygınlaştırmayı amaçlar. 2014’den bu yana, genç sanatçılara verdiği destekle ve sanatçılarla sanatseverleri farklı ortamlarda bir araya getirdiği projeleriyle Türkiye’deki çağdaş sanat ortamının önemli oyuncularından biri olmuştur.

Swissôtel Hakkında

Dünyanın en tanınan İsviçre markaları arasında yer alan Swissôtel Hotels & Resorts, Alp dağlarının taze ve canlı enerjisi yansıtan ve geleneksel İsviçre konukseverliğini sunan çağdaş otellerden oluşuyor. Zeki tasarımı, kalitesi ve bilinçli sürdürülebilirlik yaklaşımıyla saygı gören Swissôtel, dünyayı dolaşan konuklarına huzurlu bir ortamda konaklama, yaşamın gerçek ödüllerini keşfetme ve ‘iyi yaşama’ fırsatlarına kucak açma olanağı sunuyor. İsviçre’de 1980 yılında kurulan Swissôtel, bugün İstanbul’da Swissôtel The Bosphorus, Singapur’da Swissôtel The Stamford ve Moskova’da Swissôtel Krasnye Holmy gibi amiral gemisi oteller de dahil dünya çapında 30’dan fazla tesisle faaliyetlerini sürdürüyor. Swissôtel’i bünyesinde bulunduran AccorHotels, dünyanın önde gelen seyahat ve yaşam tarzı grubu olarak küresel ölçekte 4.500’ü aşkın otel, resort ve rezidansın yanı sıra 10.000’in üzerindeki kişiye özel evleriyle seyahat edenleri ağırlıyor.

 

Metin: İpek Yeğinsü

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.