The Story of Art without Men

1500’lü yıllardan başlayarak 1990’larda doğan sanatçılara kadar uzanan ”The Story of Art Without Men”, yüzyıllık figürleri yeniden hayata geçiriyor. Dadaizmden sivil haklar dönemine, ırkçılık karşıtı sanattan bauhaus’a uzanan tüm dönemleri kapsayan kitap, geleneksel anlamda toplumda daha az yer etmiş seslere biçim ve ağırlık veriyor.

Sanat tarihçisi ve @thegreatwomenartists’in kurucusu Katy Hessel’in rehberliğinde, Rönesans’ın Sofonisba Anguissola’sının ışıltılı tablolarını, Harriet Powers’ın on dokuzuncu yüzyıl Amerika Birleşik Devletleri’ndeki radikal çalışmalarını ve “readymade” konseptini gerçekten icat eden sanatçıyı keşfetmemize olanak tanınıyor. Latin Amerika’daki savaş sonrası sanatçıların şaşırtıcı çalışmalarına yer veren Hollanda Altın Çağı’nı ve 2020’lerde sanatı tanımlayan kadınlarla tanışıyoruz. Sanat tarihi anlayışınızı alt üst edecek bu kitap sayesinde çoğu zaman görmezden gelinen veya reddedilen birçok sanat formuna gözlerinizi açmanız mümkün. Cornish kıyılarından Manhattan’a, Nijerya’dan Japonya’ya, sanat tarihine yeni bir pencereden bakmamızı sağlıyor.

Katy Hessel’in kadınların sanata çok sık unutulan katkılarını konumlandırma, kutlama ve kronolojik sıralandırma tutkusu sanat tarihinindeki feminen rüzgarları ve unutulanları günümüze taşıyor. Kadınların son 500 yılda ürettikleri eserleri tarihin tozlu sayfalarından çekip çıkaran Hessel, adeta bir ansiklopedi yaratıyor.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.