Art Is Life: Icons and Iconoclasts, Visionaries and Vigilantes, and Flashes of Hope in the Night

Pulitzer ödüllü, New York’lu sanat eleştirmeni Jerry Saltz, Kasım 2022’de yayınlanan kitabı Sanat Hayattır’da, çağımızın barometresi rolünü üstlenerek çağdaş sanatın eş zamanlı haritasını çıkarmak üzere yirmi yıllık çalışmalarından faydalanıyor. 11 Eylül’ün getirdiği kültürel sıfırlanmadan günümüzün inişli çıkışlı sosyal krizlerine kadar tüm dramatik dönüm noktalarıyla bir dönemi ele alan Saltz, ileri görüşlü sanatçıların kültürü nasıl hem belgelediğini hem de ona nasıl meydan okuduğunu anlatıyor.

Saltz; Kara Walker, David Wojnarowicz, Hilma af Klint ve Jasper Johns gibi sanatın öncü isimlerini; Jeff Koons, Richard Prince, Marina Abramović gibi provokatörleri; ve Jackson Pollock, Bill Traylor, Willem de Kooning gibi vizyonerleri masaya yatırıyor. Bir yandan, Kehinde Wiley ve Amy Sherald’ın Obama portreleri gibi önemli dönüm noktalarının hakkını teslim ederken, diğer yandan Ankara galeri suikastı gibi rahatsız edici olaylardan, popüler kültür ikonları Thomas Kinkade’den Kim Kardashian’a kadar uzanan geniş bir perspektifle bugünün sanatının analizini yapıyor.

Saltz, Sanat Hayattır’da “korkularından arınmış sanatçı”nın önemini dikkatle vurguluyor. Sanatın insan deneyimi için ortak kanalize edilmiş bir ses, çağımız için olmazsa olmaz bir pencere olduğunu hatırlatıyor. Günümüzün en önemli kültürel gözlemcilerinden biri tarafından hazırlanan kitap, açık yürekli ve akıcı diliyle sanatseverler için başucu kitabı olma niteliği taşıyor. 

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.