Sinestezi

Art50.net ve Swissôtel The Bosphorus, İstanbul işbirliğiyle hazırlanan ‘Sinestezi’ sergisi, 22 Eylül 2022 – 2 Mart 2023 tarihleri arasında Swissôtel The Bosphorus, İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor. Art50.net ekibi küratörlüğündeki sergide Filiz Piyale Onat, Khayyam Zidane ve Müge Ceyhan’ın eserleri zihnin farklı hallerini, iç güdüleri, algılama biçimlerini ve varoluşu yorumlarken izleyicileri soyut bir deneyime davet ediyor.

Sanatçıların çalışmalarında yer verdikleri konuların aktarımındaki sineztezik yönelimler, sanatçı zihninde algı ve duyuların kesiştiği bir noktadan yorumlanarak soyut kompozisyonlarda hayat buluyor. Müge Ceyhan’ın resimlerinde renklerle ifade ettiği duygu iniş çıkışları, Filiz Piyale Onat’ın yorumladığı zihin manzaraları, Khayyam Zidane’nin varoluşumuzun doğasını sorguladığı çalışmaları sanatçıların çok duyulu deneyimleri ile sanatsal pratiklerini birleştiriyor.

Khayyam Zidane

Khayyam Zidane, şekil ve desenlerin kalıntılarını asıl olarak temsil ettikleri şeylerden uzak bir biçimde, fiziksel bir boşluk olarak ortaya koyduğu soyut resimleriyle sunuyor. Varoluşumuzun doğasını araştırdığı resimleri yaşamın hem fiziksel hem de psikolojik olarak artan entropi kaosuna direndiği zamanı ve mesafeyi temsil ediyor.

Müge Ceyhan’ın eserlerinde kurguladığı boşluk ve dolulukların oluşturduğu kentler, kasabalar, sokaklar, geceler ve gündüzler hayali dünyaları temsil ediyor. Kimi zaman kullandığı renklerin kontrastlığı duygu iniş çıkışlarını, eserlerinde çoğunlukla yer alan elemanlar ise bilinç altımızdaki mekanları temsil ediyor.

Müge Ceyhan

Filiz Piyale Onat, son serisi Mindscape’de kendisine esin veren ressam, yazar, şair ve müzisyenlerin zihin manzaralarını tuvale yansıtıyor. Serinin her bir parçasına zihin manzarasını yorumladığı kişiyi anımsatan somut ipuçları bırakan sanatçı, yorumladığı farklı dünyalarla izleyiciye bazen neşeli, bazen karamsar, bazen de tuhaf zihin hallerini deneyimleme imkanı yaratıyor. Sergide sanatçının Mindscape Serisi’nden ‘’Shitao’s Mindscape’’ isimli eseri yer alıyor.

Filiz Piyale Onat

Sergiyi 31 Ocak 2023 tarihine kadar haftanın 7 günü Swissôtel The Bosphorus, İstanbul lobi ve resepsiyon bölümlerinde ziyaret edebilirsiniz.

Art50.net Hakkında

Art50.net, sanatla iç içe yaşamayı bir hayat tarzı haline getiren tüm sanatseverleri buluşturan ve sanata ulaşımı kolaylaştıran online bir çağdaş sanat platformudur. Özellikle genç ve yükselen sanatçıları desteklemeyi misyon edinen Art50.net, zaman ve mekan kısıtlaması olmadan sanatçılara ve orijinal eserlere kolayca ulaşma imkanı sunar. Sanat profesyonellerinin danışmanlığında titizlikle seçilen, farklı kategorilerdeki binlerce eserden oluşan eser portföyü sürekli genişlemekte ve güncellenmektedir. Artlog bölümündeki zengin içerikleri ile takipçilerini bilgilendirmeyi, yönlendirmeyi ve koleksiyonerliği yaygınlaştırmayı amaçlar. 2014 yılından bu yana, genç sanatçılara verdiği destekle ve sanatçılarla sanatseverleri farklı ortamlarda bir araya getirdiği projeleriyle Türkiye’deki çağdaş sanat ortamının önemli oyuncularından biri olmuştur.

Swissôtel Hakkında

Dünyanın en tanınan İsviçre markaları arasında yer alan Swissôtel Hotels & Resorts, Alp dağlarının taze ve canlı enerjisi yansıtan ve geleneksel İsviçre konukseverliğini sunan çağdaş otellerden oluşuyor. Zeki tasarımı, kalitesi ve bilinçli sürdürülebilirlik yaklaşımıyla saygı gören Swissôtel, dünyayı dolaşan konuklarına huzurlu bir ortamda konaklama, yaşamın gerçek ödüllerini keşfetme ve ‘iyi yaşama’ fırsatlarına kucak açma olanağı sunuyor. İsviçre’de 1980 yılında kurulan Swissôtel, bugün İstanbul’da Swissôtel The Bosphorus, Singapur’da Swissôtel The Stamford ve Moskova’da Swissôtel Krasnye Holmy gibi amiral gemisi oteller de dahil dünya çapında 30’dan fazla tesisle faaliyetlerini sürdürüyor. Swissôtel’i bünyesinde bulunduran AccorHotels, dünyanın önde gelen seyahat ve yaşam tarzı grubu olarak küresel ölçekte 4.500’ü aşkın otel, resort ve rezidansın yanı sıra 10.000’in üzerindeki kişiye özel evleriyle seyahat edenleri ağırlıyor.

Detaylı Bilgi İçin:
Art50.net
info@art50.net | +90 (212) 244 2650

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.