Sanatın Ekonomisi

Sanat ve Kültür Ekonomisi alanındaki çalışmalarını yakından takip ettiğimiz Akademisyen Ekonomist Aylin Seçkin’in kaleme aldığı “Sanatın Ekonomisi” 2021’in Temmuz ayında raflarda yerini aldı. Seçkin, bir sanat eserinin sanatçının atölyesinde başlayan yolculuğuna galerilerde, müzayedelerde, özel koleksiyonlarda ve müzelerde nasıl devam ettiğini ve bütün bu süreç boyunca bir meta olarak değerinin nasıl şekillendiğini gözler önüne seriyor. Sanat alım-satımını ekonomik bir sistem olarak inceleyen Seçkin, sanat eserinin arkasında yatan mali değeri ve yatırım gücünü irdeleyen çalışmasında farklı coğrafyalardaki sanat piyasalarını, sanatın emlak sektörü ile yakın ilişkisini ve yeni gelişen kripto piyasalarının sanat satışları üzerindeki etkisine de yer veriyor. Türkiye’de sanat ekonomisi alanında yapılan sayılı araştırmalardan biri olan çalışma, Seçkin’in sürekli güncel kalmayı başaran bilgi ve deneyim birikimini de okuyuculara sunuyor. Ekonomi ile sıkı bir bağlantı içerisinde olan kültür ve sanat sektörünü Ekonomist fakat aynı zamanda da sıkı bir sanat takipçisi olarak ele alan Aylin Seçkin’in “Sanat Ekonomisi” kitabı Hayalperest Yayınevi’nden çıktı. Sanatseverlerin akıllarında endüstrinin arka planında işleyen finansal çarkların nasıl şekillendiğine dair oluşan sorulara yanıt bulabilecekleri kitabı tüm kitapçılardan ve online platformlardan satın alabilirsiniz.

 

Prof. Dr. Aylin Seçkin ile ”Sanatın Ekonomisi” kitabı üzerine yaptığımız söyleşiye buradan ulaşabilirsiniz.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.