Sanatçı Mektupları: Leonardo da Vinci’den David Hockney’e

Sanatçı Mektupları: Leonardo da Vinci’den David Hockney’e, usta sanatçıların birbirlerine, ailelerine, sevgililerine ve yaşadıkları dönemin önemli sanat uzmanlarına yazdıkları, özenle seçilmiş 100 mektubu bir araya getiriyor. Rönesans’tan başlayarak günümüze, birbirinden farklı coğrafyalar ve koşullar altında yaşamış ve yaşayan sanatçıların yazımları sekiz farklı tema altında sunuluyor. Aşk, mutluluk, iş, günlük yaşam, para, politika, seyahat ve sanatsal pratikler gibi konular üzerine sanatçılara ait mektuplar, notlar, karalamalar ve desenler okuyucuya zengin bir içerik sunarken sanatçıların karakterlerine, özel hayatlarına ve sosyal hayatlarına dair ipuçlarına da yer veriliyor. Kitapta, Michelangelo, Rembrandt, Goya, Van Gogh, Salvador Dali, Frida Kahlo, Marcel Duchamp, Warhol, Mark Rothko, Ana Mendieta, Yayoi Kusama ve daha birçok ün salmış sanatçı mektupları, tarihsel bir bağlam çerçevesinde ele alınırken, her bir sanatçının yaşadığı dönemin koşullarına dair kısa bilgiler de bulunuyor. Michael Birds’in yazdığı ve düzenlediği kitap, sanatçıların gizli, merak edilen dünyalarına ışık tutarken, sunduğu zengin içerikle okuyucunun hayal gücünü tetikliyor.

Hayalperest Yayınları’nın geçtiğimiz Eylül ayında yayımladığı Sanatçı Mektupları: Leonardo da Vinci’den David Hockney’e adlı kitabı tüm kitapçılardan ve online platformlardan satın alabilirsiniz.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.