Ressamın İsyanı

Araştırmacı-yazar ve psikolog Gündüz Vassaf’ın edebiyat alanındaki ilk çalışması olma niteliği taşıyan kitabı “Ressamın İsyanı” Everest Yayınları etiketiyle Nisan 2023’de yayınlandı. 16. yüzyıl resmine yeni bir yön vererek sanat tarihine damgasını vuran Caravaggio’dan yola çıkan bir arayış ve aşk hikâyesini anlatan kitap, okuyucuyu tarih ve sanat dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Vassaf’ın, “Ortigia”, “Lara”, “Yolda” ve “Procida” olmak üzere dört farklı kitap olarak kurguladığı ve yedi yıl süren çalışmasıyla bir araya getirdiği eser; kurmacanın denemeyle, anının biyografiyle buluştuğu benzersiz bir roman; sanata ve özgürlüğe yazılmış bir aşk mektubu.

Ressamın İsyanı, “Azize Lucia’nın Gömülüşü” resmiyle büyülenen ve kendini Caravaggio’nun hayat hikâyesine kaptıran ana karakterin, ülke ülke, tablo tablo gezerek yanıtların peşine düşmesini konu ediniyor. Caravaggio ile takıntılı bir ilişki kuran karakter, aslında onun tabloları üzerinden kendi hayatının izini sürüyor. Ressamın ölümüyle ilgili gizemi tutkuyla çözmeye çalışırken, kendi ölümlülüğünden kaçmanın bir yolunu arıyor. Gündüz Vassaf, samimi ve akıcı bir dille ele aldığı güçlü kurgusu aracılığıyla, dünya, kozmos, insan, tarih, psikoloji, yerel ve ulusal çelişkiler gibi birçok meseleyi de ana karakter üzerinden okuyucuya aktarıyor.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.