Mekanlar ve Yüzler / Faces Places

Mekanlar ve Yüzler belgeseli, Yeni Dalga akımının önemli sanatçılarından Agnes Varda ile Fransız sokak sanatçısı ve fotoğrafçı JR’ın Fransa kırsalında yaşadıklarını anlatıyor. Filmi yazan, yöneten ve içinde yer alan Varda ile JR’ın mobil bir fotoğraf stüdyosu ile yaptıkları yolculukta tanıştıkları insanların yüzleri ve yüzlerinin arkasındaki hikayeler izleyici ile paylaşılıyor. Çiftçiler, madenciler fabrika çalışanları gibi işçi kesiminin hikayelerine odaklanan sanatçılar birçok hayata dokunmuş oluyor. Yol boyunca gerçekleştirdikleri fotoğraf yerleştirmeleriyle saklı kalan hikayeleri mekanlarla birleştiren Varda ve JR’ın kendi aralarındaki diyaloglar ise filmin esas can alıcı noktalarından. 36 ödül ve Oscar adaylığına sahip yapım, 2017 yılında görücüye çıkmış. Varda’nın 2019’da hayata veda etmeden çektiği son 2 filmden biri olan Mekanlar ve Yüzler, sanatçının hayatında yer edinmiş mekanların ekseninde ilerleyerek, başkalarının hikayeleri üzerinden hatıraların, insan olmanın ve zamanın akışının etkisini sorguluyor.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.