Marcel Duchamp: The Art of the Possible (Marcel Duchamp: Olasılığın Sanatı)

Yönetmenliğini Matthew Taylor’ın üstlendiği ve 20. yüzyılın en etkili sanatçıları arasında yer alan Marcel Duchamp’ın düşünsel ve sanatsal mirasına odaklanan “Marcel Duchamp: The Art of the Possible” 2020 yılında vizyona girdi. Belgesel, basit bir biyografik filmden ziyade Duchamp’ın fikirlerinin toplum bilincini ve sanatı, kültürü ve estetiği algılama biçimimizi nasıl etkilediğine ve değiştirdiğine odaklanıyor. Sanatçının devrimsel yaklaşımının 20. Yüzyılın devamında ve 21. Yüzyılda çağdaş sanata olan etkilerini araştırırken yönetmen, Jeff Koons, Joseph Kosuth, ve Alison Knowles gibi sanatçıların, önemli sanat tarihçilerin ve müze küratörlerinin yorumlarına da yer veriyor. Belgesel aynı zamanda Marcel Duchamp’ın Nude Descending a Staircase No. 2, 3 Standard Stoppages ve The Bride Stripped Bare by Her Bachelors, Even başta olmak üzere önemli eserlerine dair de geniş çaplı bilgiler içeriyor. “Marcel Duchamp: The Art of the Possible” belgeselini Amazon ve iTunes üzerinden izleyebilirsiniz.

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.