Blurred Lines: Inside the Artworld (Bulanık Çizgiler: Sanat Dünyasının İçinde)

Barry Avrich’in yönettiği ve çağdaş sanat dünyasını şekillendiren güçleri incelediği “Blurred Lines: Inside the Artworld”, 2017 yılında yayınlandığında oldukça ses getirdi. Sanatçılar, sanat simsarları, koleksiyonerler, müzeler, müzayede evleri ve sanat fuarları başta olmak üzere sanat piyasasının önemli aktörlerini mercek altına alan belgesel, sistemin işleyiş biçimine dair çeşitli sorunları da gözler önüne seriyor. Avrich, sanat fuarlarını zaman zaman alışveriş merkezlerine ya da oyun bahçesine benzetiyor, manipülatif koleksiyonerlerin varlığına dikkat çekiyor ve çağdaş sanat sahnesindeki çeşitli eşitsizliklerin altını çiziyor. Belgesel, 2008’de Lehman Kardeşlerin çöküşü ile başlayan ekonomik krizin ertesi günü Soyheby’s’de Damien Hirst’ün “Beautiful in My Head Forever” isimli eserinin 200 milyon Dolar’a satıldığı sahne ile açılıyor. Avrich, bu bağlamda çağdaş sanat piyasasının toplum gerçeklerinden kopukluğuna da dikkat çekiyor. Barry Avrich’in Marina Abramovich, Rashid Johnson ve Julian Schnabel gibi isimler ile gerçekleştirdiği buluşmalarına da yer vediği belgeseli “Blurred Lines: Inside the Artworld”ü, Amazon ve iTunes üzerinden izleyebilirsiniz.

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.