Leonardo da Vinci, The Biography

Leonardo da Vinci, dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü 2 resmini üretti: Mona Lisa ve The Last Supper. Ama kendi zihninde o bir bilim ve teknoloji adamıydı. Bazen takıntılı hale gelen bir tutkuyla anatomi, fosiller, kuşlar, kalp, uçan makineler, botanik, jeoloji ve silahlarla ilgili yenilikçi çalışmalar yürüttü. İnsani bilimler (humanities) ile bilimin (science) tam ortasından bakabilme yeteneği ile yarattığı ikonik Vitruvius Man çizimi onu tarihin en yaratıcı dehası yaptı.

Leonardo da Vinci, The Biography, Walter Isaacson

Rönesansın yıldızı Leonardo hakkında sayılamayacak kadar kitap var ancak Walter Isaacson’ın bu kitabı, Leonardo’nun eskiz defterlerinden, hayatı ve çalışmaları hakkında yeni keşiflerle sanatını bilimine bağlayan bir anlatı örerken adeta sanatçıyı günümüze getiriyor. Yaşadığı dönemin normlarına aykırı addedilen gayrı-meşru, solak, gay, vejetaryan özellikleriyle barışık sanatçının başarısı ardındaki bitmeyen merak ve tutkusunu, fanteziyle flört edecek kadar eğlenceli hayal gücünü gözler önüne seren kitapta Isaacson adeta bir dâhinin bir “İnsan olarak Portresi” ni çizerek ondan hala öğreneceğimiz çok şey olduğunu gösteriyor.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.