CI Bloom 2024

CI Bloom çağdaş sanat fuarının üçüncü edisyonu 24 Nisan ön izleme, 25-28 Nisan genel ziyaret tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonları’nda seyirciyle buluşacak.

İstanbul’a baharı getiren sanat fuarı CI Bloom, bu yıl üçüncü edisyonuyla sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonları’nda gerçekleşecek olan fuarda, 24 çağdaş sanat galerisi, 5 kurum ve inisiyatifin 267 sanatçının 568 eseri sergilenecek. Yeni nesil sanatçıları ve sanat profesyonellerini bu yıl da sanatseverlerle buluşturan fuar, Ankara’dan Bel’m art space, İstanbul’dan 10_12 galeri ve Briefly Art galeri ile birlikte Çanakkale’den inisiyatif Mahal’i ilk kez ziyaretçilerle buluşturacak. Bu yıl CI Bloom, Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW ve LG OLED’in partnerliğinde yer alacak.

Dijital sanat alanında karşımıza çıkacak olan Living Things DECOL prodüksiyonuyla sanat ve teknolojiyi bir araya getirecek. İsveç’in ünlü DJ’i Todd Terje de 27 Nisan’da gerçekleşecek performansıyla, CI Bloom’un bahar coşkusuna eşlik edecek. CI Bloom, 2019’dan itibaren CI’ın sürdürülebilirlik üzerinde yaptığı çalışmaları bir atım öteye taşıyarak, uzun vadeli adımlar atmak amacıyla karbon ayak izi, atık yönetimi ve enerji tasarrufu üzerinde partnerleri ile kalıcı adımlar atmak amacıyla bir araya getirdiği uzman ekiple çalışacak.

Ali Alışır – Bozlu Art Project

CI BLOOM Katılımcı Galeri Listesi

Art On Istanbul, İstanbul; Belm’art Space, Ankara Bozlu Art Project, İstanbul; brieflyart, İstanbul; BüroSarıgedik, İstanbul; C.A.M. Galeri,İstanbul; den art, Antalya; DifoArt, İstanbul; Dirimart, İstanbul; Galeri Bosfor, İstanbul; Galeri 77, İstanbul; Galeri Siyah Beyaz, Ankara; Muse Contemporary, İstanbul; One Arc Gallery, İstanbul; Pg Art Gallery, İstanbul; Pi Artworks, İstanbul, Londra; Piramid Sanat, İstanbul; Sanatorium, İstanbul; Simbart Projects, İstanbul; Taksim Sanat, İstanbul; Vision Art Platform, İstanbul; x-ist, İstanbul; Zilberman , İstanbul, Berlin, Miami; 10_12 Gallery, İstanbul

Nunzio Paci – C.A.M Gallery

Kurum & İnisiyatifler

Borusan Contemporary, İstanbul; Contemporary Istanbul Vakfı, İstanbul; Koli Art Space, İstanbul; MAHAL, Çanakkale; NOKS Art Space, İstanbul

 • CI Bloom, bu yıl 3 genç katılımcı galeri ve onların temsil ettiği sanatçılar ilk defa fuara katılarak sektördeki çeşitliliği ve dinamiği arttırıyor. Bu yıl ilk kez CI Bloom’a katılacak yeni galeriler ve inisiyatif:
 • Brieflyart, Istanbul
 • Belm’art Space, Ankara
 • 10_12 Galeri, İstanbul
 • Mahal, Çanakkale (inisiyatif)

Türkiye’deki çağdaş sanat, mimari ve gastronomi odaklı CI Bloom basın turunda bu yıl Wallpaper, The Art Newspaper Rusya, The National, Infobae, L’officiel Spain, Conde Nast Traveller, Architecture Digest, La Nacion, Tribe Photo Mag, Widewalls yayınlarının gazetecileri katılıyor.

Seçkin Pirim – Dirimart

Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, “CI Bloom, Türkiye’deki çağdaş sanat sahnesine dinamizm kazandıran ve uluslararası alanda yeni bir soluk getiren Contemporary Istanbul’un genç fuarı olarak sanat dünyasında yerini aldı. CI Bloom, yaratıcı İstanbul ve özgür İstanbul vizyonuyla uyumlu bir şekilde, Türkiye’nin her köşesine ulaşmayı ve kültür-sanatın yeni oyuncularını uluslararası koleksiyonerlerle ve sanatseverlerle buluşturmayı hedefliyor. Uluslararası alanda İstanbul’un görünürlüğünü artırmak ve Türkiye’nin çağdaş sanat ortamını geliştirmek için kültürel diplomasiye önem veren CI Bloom, yurtiçi ve yurtdışı etkinliklerle bu misyonla hareket ediyor. CI Bloom’un üçüncü yılında, galeriler, sanatçılar ve iş birliği yaptığımız partnerlerimiz ile birlikte büyük bir sevinç ile yeniden LK Rumeli Salonları’ndayız. Türkiye’nin çağdaş sanat sahnesine katkıda bulunan yeni galerilerin artışı ve Anadolu’da ortaya çıkan genç galeriler ve inisiyatifler, CI Bloom’un önemli bir rol oynayarak platform olmanın coşkusunu yaşıyoruz. Türkiye’deki çağdaş sanatın canlı ve yenilikçi dünyasını öne çıkarmak ve uluslararası bir buluşma noktası olmak amacıyla sizleri CI Bloom’da buluşmaya davet ediyorum. Türk çağdaş sanatının en güncel ve yenilikçi çalışmalarına ev sahipliği yapacak olan 3. CI Bloom’da, birlikte baharın coşkusunu kutlamak için sizi bekliyoruz.

Metin Alper Kurt – x-ist

“Canlı” Bir Dijital Dünya: Living Things

CI Bloom 3. Edisyonu, medya sanatçısı Ahmet Said Kaplan’ın DECOL işbirliğiyle Living Things (Canlı Şeyler) sergisine ev sahipliği yapacak ve izleyicilere “canlılar” kavramını farklı ve etkileyici bir biçimde deneyimleme fırsatı sunacak.

Türkiye’nin ilk yaratıcı dijital medya kolektifi DECOL’ün kurucu ortağı ve yaratıcı yönetmeni Ahmet Said Kaplan, insan-bilgisayar etkileşiminin yenilikçi yollarını ve olanaklarını arıyor. Living Things, geleneksel yaşam ve suni yapılar gibi kavramlara odaklanarak organik ve inorganik âlemler arasındaki karmaşık etkileşimi inceliyor. Her bir yerleştirme, teknolojinin doğal dünyanın unsurlarını nasıl taklit edebileceğini, geliştirebileceğini ve onlarla nasıl etkileşime girebileceğini gösteriyor. Etkileşime girilen yapılar; evrimleşen, uyum sağlayan dinamik ve duyarlı “şeyler”dir. Bu alanda üç büyük interaktif enstalasyon Lumin, Floating Matter ve Mirora Unfold’u sanatseverler deneyimleme şansı bulacak.

Floating Matter Still

Universal Everything Stüdyosu’nun 1000 Hands isimli eseri ilk kez Türkiye’de

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörlüğünü yaptığı BMW, CI Bloom’un üçüncü yılında Borusan Contemporary iş birliğiyle Universal Everything Stüdyosu’nun 1000 Hands isimli projesi eşliğinde Yeni BMW X2’yi sergiliyor. Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nda temsil edilen sanatçı stüdyolarından Universal Everything’in 1000 Hands Projesi, bir mobil uygulama aracılığıyla interaktif biçimde üretilmiş çizimlerden oluşuyor. Kolektif bir çalışmanın ürünü olan eserde, göz alıcı şekiller fon müziğinin yükselen ve alçalan tonuna bağlı olarak sürekli deviniyor.

BMW MINI BMW Motorrad Genel Müdürü Can Mete Paker, “Geçtiğimiz aylarda satışına başladığımız, her kesimden tüketicinin dikkatini çeken iddialı tasarımı ve sahip olduğu güncel teknolojileriyle öne çıkan modelimiz Yeni BMW X2’yi Türkiye’nin en önemli çağdaş sanat fuarlarından CI Bloom’da sergilediğimiz için çok heyecanlıyız. BMW’nin sanat dünyasına olan katkısına Borusan Otomotiv ve BMW Türkiye olarak ilham kaynağı olmak bizim için çok kıymetli. CI Bloom boyunca, Yeni BMW X2 ve modelle özdeş bir tasarım anlayışıyla sunularak otomobili de içine alan 1000 Hands Projesi’ni, sanat ile otomobili ilişkilendirerek somutlaştırmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Server Demirtaş – Briefly Art

LG OLED x Shepard Fairey

LG OLED, çağdaş sokak sanatı hareketinin önemli isimlerinden sanatçı, sosyal aktivist ve OBEY sokak giyim markasının kurucusu Shepard Fairey ile gerçekleştirdiği global işbirliğini CI Bloom’un 3. edisyonunda sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Shepard Fairey tarafından özel olarak seçilen ve günümüz toplumunun karşı karşıya olduğu en acil sorunlardan bazılarına dikkat çeken çalışmaların yer aldığı sergide, sanatçının tanınmış eserleri son teknoloji LG OLED ekranlarında hayat buluyor.

Geleneksel ve ticari sanat arasındaki sınırı bulanıklaştıran Fairey, baskı, duvar resimleri, çıkartmalar ve posterler aracılığıyla eleştirilerini ve düşüncelerini çalışmalarına yansıtıyor. Fairey, ”Sanatın her zaman dekoratif veya rahatlatıcı olması amaçlanmamıştır, aslında rahatsız edici konuşmalar yaratabilir ve rahatsız edici duyguları harekete geçirebilir” diyor.

LG Türkiye Ürün Direktörü Kenny Cho “LG OLED olarak Türkiye’deki sanat projelerine desteğimizi sürdürüyor; CI Bloom’un ilk edisyonuyla başlayan partnerliğimizi üçüncü yıl da devam ettirmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. CI Bloom’un bu yılki edisyonunda çağdaş sokak sanatı hareketinin önemli isimlerinden Shepard Fairey ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğini son teknoloji LG OLED ekranlar aracılığıyla sanatseverlerin beğenisine sunmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

House of Brothers Lounge, Pernod Ricard Türkiye’nin host partnerliğinde genç sanatçı Lal Batman’ın mekana özel enstalasyonu 3. CI Bloom’da.

House of Brothers Lounge, multidisipliner sanatçı Lal Batman’ın video art, dijital manipülasyon, heykel ve yağlı boya üretimlerini dijital ve plastik araçları kullanarak harmanladığı yeni mekânsal enstalasyonu “Blended Valley” adlı eseri ile sanatseverler buluşacak.

Contemporary Istanbul tarafından organize edilen CI Bloom; Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW ve LG OLED partnerliğinde, Türk Hava Yolları, Miles & Smiles iş birliğinde düzenliyor, Pernod Ricard Turkiye host partnerliğinde gerçekleşiyor.

 

CI Bloom Ziyaret Gün ve Saatleri:

24 Nisan 2024 Ön İzleme: 11.00-20.00

Genel Ziyaret Gün ve Saatleri:

25 Nisan : 16.00- 20.00
26-28 Nisan 2024: 11.00-20.00

Detaylı bilgi için tıklayın.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.