Bir Porsiyon Sanat

“Bu kitapta yemeğin içinde sanat, sanatın içinde yemek aradık. Zaten her ikisinin içinde de bir diğeri vardı; biz onu yeniden görmeye çalıştık.”

Fatma Berber ve Sümeyra Gümrah Teltik‘in kaleminden ”Bir Porsiyon Sanat” kitabı yemeğin içindeki sanatın ve sanatın içindeki yemeğin izini sürüyor. Ekim 2022’de Düşbaz Yayınevi’nden çıkan kitapta farklı tat hafızalarına dokunularak yemek ile sanatın çeşitli alanları aynı yerde buluşuyor. Sanat ve yemek arasında güçlü bir analoji kurulmaya çalışılırken sanat eseri de yemeğin hazlarıyla anlatılıyor. Kitap, mutfağın dönüşümünden mutfak sanatlarına kadar pek çok konuyu sorgulularken sanatçıları, yazarları, ressamları, müzisyenleri, akademisyenleri, gurmeleri gastronomi ve sanat etrafında buluşturuyor. Kitapta farklı disiplinlerden pek çok isimle gerçekleştirilen röportajlar da dikkat çekiyor.

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.