Attach/Detach

Art50.net koleksiyonundan eserlerin yer aldığı “Attach/Detach” sergisi, sanatçıların ele aldıkları konulara yaklaşmayı seçtikleri mesafenin farklılığı üzerinden oluşturulan bir eser seçkisi sunuyor. Uzaktan gözlemlemek veya içeriden bir bakış sunmak olarak incelenebilecek bu mesafe, sanatçıların çalışmalarında yer verdikleri konuların aktarımını güçlendiren bir unsur olarak kendisine karşılık buluyor. Sanatçının bakışını yönelttiği konuları anlamak ve anlatmak isteği ortak bir temeli oluştururken, yöntem olarak kullanılan araçların ve dilin her seferinde değişmesi, sanat eserlerinin ve sanatçının eşsizliğini vurguluyor.

Ahmet Rüstem Ekici, Filiz Piyale, Nursun Hafızoğlu, Haydar Akdağ ve Deniz Yılmazlar’ın doğa, birey ve şehir konularını işledikleri çalışmaları, sanatçıların durmayı seçtikleri konum itibariyle kendilerine mesafeli ancak kapsamlı bir anlatım dili kazandırırken; Coşkum Sami, Ece Gauer, Görkem Dikel, Lütfiye Kösten ve Umut Yalım’ın işlerine konu olan bireyleri ve nesneleri aktarma biçimleri yakından ve içeriden bakarak anlamak, anlatmak üzerine kuruluyor. Artsy üzerinden online olarak görülebilecek sergi, sanatın etrafımızı saran gündelik olaylar ve nesnelerin yanı sıra daha büyük ölçekli durumları da anlamanın bir yolu olduğunu bizlere hatırlatıyor.

Attach/Detach sergisini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.