Art House, Assouline

Art House, dünyanın önde gelen sanat koleksiyonerlerinden Chara Schreyer’in altı yüz eserden oluşan sanat koleksiyonununu barındıran ve iç mimar Gary Hutton ile kırk yılı aşkın bir süredir devam eden dostluğu ve birlikte özenle yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkan olağanüstü beş evi konu alıyor. Sanatla dolu bir yaşamın sıra dışı hikayesi ve bu yaşamın içerisinde inşaa edilen nefes kesen evlerin ve yakın dostluğun öyküsü anlatılıyor. Art House ile bir sanat galerisinde eserleri keşfediyormuşçasına gezilebilirken, evlerin yapım süreçlerine de tanık olunuyor. Schreyer’in farklı disiplinleri bir araya getiren Marcel Duchamp, Joseph Beuys, Man Ray, Louise Bourgeois, Andy Warhol, Frank Stella Gedi Sibony, Rachel Harrison, Glenn Ligon, Christian Marclay, Eva Hesse ve daha birçok sanatçının eserlerinin yer aldığı koleksiyonun evlerin tasarımlarıyla olan ilişkileri, kurulum süreçleri ve bağı bu kitap sayesinde okuyucularla paylaşılıyor. Fotoğraf sanatçısı Matthew Millman’ın görsellerinden oluşan, San Francisco’nun önde gelen tasarım dergisi SFC & G’nin baş editörü Alisa Carroll’un yazdığı metin ve San Francisco Modern Sanatlar Müzesi (SFMOMA) direktörü Neal Benezra’nın önsözünü içeren Art House, sanat ve tasarım severler için oldukça iyi referans kitabı.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.