Art50.net sanatçıları “YANSIMALAR”la İKÜSAG’DA

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi, 2016-2017 Sanat Sezonunun dördüncü sergisinde çağdaş sanat platformu Art50.net sanatçılarının eserlerini ağırlıyor

 

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG), 2016-2017 sanat sezonunun dördüncü sergisinde sanatçı, koleksiyoner ve sanatseverleri aynı çatı altında buluşturan çağdaş sanat platformu Art50.net sanatçılarının eserlerini ağırlıyor.

08 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 15.00’da İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy yerleşkesinde gerçekleştirilecek açılış kokteyli ile sanatseverlerle buluşacak olan ve küratörlüğünü İpek Yeğinsü’nün üstlendiği “Yansımalar” adlı karma sergi, 01 Mart’a kadar açık kalacak.

Güncel sanatın farklı anlatım tekniklerini kullanan Aslı Aydemir, Aslı Dinç, Ayna, Ayşegül Karakaş, Deniz Yılmazlar | Karbon, Eda Emirdağ, Genco Gülan, Saliha Yılmaz ve Yıldırım İnce’nin eserlerinin yer alacağı sergi, sanat üretme sürecinde sanatçının düşünce evreni ve dış dünyaya dair geri bildirimleri arasında ortaya çıkan gerilimli ve birbirinden ayrılamaz düşünme/ yansıtma dinamiklerinin altını çiziyor.

Sergide Aslı Aydemir’in kitsch porselen figürlere “güzelleme” yaptığı heykel serisi, Aslı Dinç’in bireyi uzay bağlamında ele alan resimleri, Ayna’nın Yeşilçam’ın jönlerine selam duran ışık kutuları, Ayşegül Karakaş’ın figürü tekinsiz bir doğada yalnız bıraktığı “Yer Değiştirme” serisinden bir çalışması, Karbon’un geçmiş, bellek ve ölüm gibi konuları işleyen fotokolajları, Eda Emirdağ’ın meditatif ve muğlak bir alana yerleştirdiği figürlerinin ucu açık hikayeleriyle dolu fotoğrafları, Genco Gülan’ın popüler kültüre ironik bir yaklaşım sunan heykeli, Saliha Yılmaz’ın kimlik karmaşası yaşayan kentli karakterleri ve Yıldırım İnce’nin metropol mitolojileri yer alıyor.

Sergi, 8 Şubat-1 Mart 2017 tarihlerinde haftaiçi 09.00-18.00 arasında görülebilir.

 

İKÜSAG

İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi’nde 120 metrekarelik sergileme alanıyla İKÜSAG eğitimle bütünleşen, toplumun sanat beğenisini yükseltecek, çağdaş, nitelikli sergiler düzenlemeyi hedeflemektedir.

İstanbul Kültür Üniversitesi bünyesinde 2013 yılında kurulan İKÜSAG’da (İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi); resim, heykel, seramik, fotoğraf, karikatür, güncel sanat ve tasarım alanlarında her Ekim- Haziran döneminde 8 sergiden oluşan bir program gerçekleştirilmektedir. Her sergi için katalog ve afiş basılmakta ve sergi tanıtımı yapılmaktadır.

Bugüne kadar Bedri Rahmi Eyüboğlu, Naci Kalmukoğlu, Ayetullah Sümer, Burhan Uygur, Atilla Galatalı, Süleyman Saim Tekcan, Tan Oral, İzzet Keribar, Akın Yıldırım, Yasemin Aslan Bakiri, İsa Çelik, Teoman Südor, Levent Arşiray, Maria Kılıçlıoğlu gibi pek çok sanatçının sergileri yanısıra üniversite koleksiyonundan tematik seçkiler ya da çeşitli sanat kurumlarıyla ortak karma sergiler düzenlenmiştir.

Sergi Etkinlikleri

ku-sergi-etkinlik2

 

Söyleşide yer alan sanatçılar hakkında detaylı bilgi için tıklayın; Ayna, Eda Emirdağ, Genco Gülan.

İletişim :

Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi, E5 Karayolu üzeri Bakırköy 34156 / İstanbul

İKÜSAG Müdürü ; Reyhan Uludağ Eraslan, 0212 498 48 14, r.uludag@iku.edu.tr

www.ikusag.com

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.