Warhol

Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan kitapta Amerikalı ‘süperstar’, Pop Sanatın en önemli temsilcilerinden biri olan Andy Warhol’un biyografisi çok farklı bir açıdan ele alınıyor. Kitabın yazarı, sanat eleştirmeni Blake Gopnik, Warhol’un Pop sanat ürettiği yılların dışına, sanatçının ailesine, Queer kimliğine, kimsenin bilmediği farklı kişiliklerine kısacası gösteri hayatının perde arkasına odaklanıyor. Gopnik, Warhol’un çevresindeki kişilerle yaptığı 260 röportajdan ve kullandığı 100.000’in üzerinde kaynaktan yola çıkarak yıllarca sürdürdüğü derin araştırmalarını Andy Warhol’un daha önce keşfedilmemiş yönlerini ortaya çıkaran bir biyografiye dönüştürüyor. Kameralar karşısında gerçek kimliğini gizleyerek, kendisine sanatıyla eş değer, onu temsil eden farklı bir kimlik biçen sanatçının bu kitap sayesinde yepyeni yüzleri ortaya çıkıyor.

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.