Tenet

2020, IMDb: 7.8

Christopher Nolan’ın yönetmenliğini yaptığı bilim-kurgu aksiyon filmi Tenet, sanat piyasasının bir suç eylem alanı olarak kullanılmasıyla sanat eserlerinin inişli çıkışlı değerlerini ve arka planda dönen entrikaları da gözler önüne seriyor. Filmde başrol oyuncusu, John David Washington bir CIA ajanını canlandırıyor. Zamanı geri çeviren ve geleceğin teknolojisiyle üretilmiş silahları araştıran ajan, dünyanın sonunu önlemek için aksiyon ve macera dolu bir yolcuğa çıkıyor. Filmde hikaye Rus silah tüccarı ve sanat koleksiyoneri Andrei Sator’un ünlü ressam Francis Goya’nın sahte bir tablosunu 9 milyon dolara eski eşinden satın aldığını öğrenmesiyle gelişiyor ve karmaşıklaşıyor. Sanat eserlerinin vergi ödenmeden özel depolarda fahiş fiyatlara satılmalarının hikayesini işleyen film, günümüzde sanat piyasasında eserlere yatırılan yüksek meblağların hangi amaçlarla kullanıldığına dair örnekler sunuyor. Bir solukta izlenecek Tenet’i tüm sinemalarda izleyebilirsiniz.

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.