Tasarım Tomtom Sokakta

“Bir Yolculuk Masalı” 18-21 ekim tarihleri arasında İstanbul’un Yaratıcı Mahallesi Tomtom’da

Tasarım Tomtom Sokakta, 18-21 Ekim 2018 tarihleri arasında “Bir Yolculuk Masalı” temasıyla sanat, tasarım ve alışveriş dünyasını şehrin büyülü dokusunda bir kez daha buluşturacak.

Tasarım Tomtom Sokakta
Tasarım Tomtom Sokakta

Özgün tasarımcı ve sanat eserleri, birbirinden ilgii çekici konularla söyleşiler ve atölyeler, organizasyonun her köşesinde müzik ile dopdolu festival; Tomtom Kırmızı, Tomtom Kaptan Sokak, İtalyan Lisesi ve Tomtom Gardens’da izleyenleri olağanüstü kurgulanmış bir masalın içine sürükleyecek.

Beyoğlu Belediyesi himayesinde gerçekleşecek Tasarım Tomtom Sokakta için özel olarak düzenlenen Tomtom Kırmızı ve İtalyan Lisesi bahçesinde tasarım dünyasının tüm alanlarından çok özel tasarımcılar bir araya gelecek. Birçok yeni ve özgün marka, tanınmış tasarımcılarla beraber ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacağı gibi Türkiye’nin ve dünyanın önemli tasarım markalarına da ev sahipliği yapacak. Tomtom Kırmızı Avlu’da ise 4 gün boyunca binanın büyülü atmosferinde etkinlik ziyaretçilerine açık lounge ve cafe alanı ile dinlenme ve keyif ortamı sunulacak. İtalyan Lisesi’ndeki söyleşilerde; Hazal Kaya, Başak Pelister, Deniz Başıbüyük gibi isimler yer alacak ve etkinliğe katılanlar atölye çalışmalarında meditasyon ve enerji dengeleme teknikleriyle rahatlarken canlı müzik performanslarında keyifli anlar yaşayacaklar.

Tomtom Design Management İcra Kurulu Üyeleri Hakan Kodal, Bahar Korçan, Serra Arıkök ve Ayşegül Temel tarafından hayata geçirilen ve 18-21 Ekim’ de beşincisi gerçekleştirilecek etkinliğe, birçok önemli marka özel projeleriyle renk katacak. Bu yılki tema ile ilgili açıklama yapan Bahar Koçan “Bir Yolculuk Masalı’na davet ediyoruz bu sene sizleri. Boyu küçük; ama kalbi ve ruhu kocaman, 8 yaşındaki İncir’in kendini ve dünyayı keşfetme hikayesindeki adımları takip etmeye çağırıyoruz hepinizi. Her yolculuk gibi bu masal da bol sihirli, biraz fantastik, biraz gülümseten, bazen azıcık yürek sızlatan köşelerle, sürprizli odalarla dolu. Keşfetmesi, haritayı takip etmesi ve bilgece yol gösteren karakterlerle tanışması sizden, sizlere sihirli kapıları açmak ise bizden” diyor.

Tasarım Tomtom Sokakta Etkinlik Programı
Tasarım Tomtom Sokakta Etkinlik Programı

Satılan her biletin 2 TL si eğitim fonuna aktarılacak

5. kez düzenlenen Tasarım Tomtom Sokakta katılımcılara tasarımın yanı sıra sanat, müzik, lezzet ve alışveriş konularında renkli bir dünya sunuyor. Mahallenin mağazalarına, galerilerine, diğer tüm esnafına uzun soluklu fayda sağlayan etkinlik, her geçen yıl merkezine yaratıcılığı koymuş her sektörden kurum, kuruluş, vakıf, dernek, büyük perakende markaları, bankalar, ve otomotiv şirketlerinin katılımı ile canlanıyor. Her yaştan binlerce tasarım ve sanat severi buluşturan etkinlik, tasarımcılara verdiği ödüllerle değer katıyor, yeni iş kanalları oluşturuyor ve genç sanatçıları koleksiyonerler ile buluşturuyor. Her etkinlik sonunda elde edilen gelirin bir kısmı Tasarım Tomtom Sokakta Eğitim Fonu’na aktarılıyor. 18-21 Ekim tarihleri arasında yapılacak etkinlikte satılan her biletin 2 TL si de eğitim fonuna aktarılacak.

Tasarım Bienali Paralel Programı

5. Tasarım Tomtom Sokakta, İstanbul Kültür Sanat Vakfı 4. İstanbul Tasarım Bienali’ne paralel olarak takip edilebilecek.

Geleneksel TMD Tasarım Ödülleri

Bireysel tasarımcıların yanı sıra perakende sektörünün tasarıma önem veren markalarının da bir araya geleceği etkinlikte, Tescilli Markalar Derneği iş birliğiyle geleneksel olarak gerçekleştirilen ‘Tescilli Markalar Derneği Tasarım Ödülleri’ de sahiplerini bulacak. Ödüller üç kategoride verilecek; “En Özgün Logo”, ”Özgün Ürün” ve “Genç Marka” kategorisi.

Tasarım Tomtom Sokakta etkinliğine; Tomtom Kırmızı, İtalyan Lisesi, Tomtom Gardens Avlusu, Tomton Kaptan Sokak, Boğazkesen Pop-Up Mağazalar ve bölgenin katılımcı mağazaları ev sahipliği yapacak.

İstanbul’un son yıllarda yıldızı parlayan Tomtom mahallesinde gerçekleşen Tasarım Tomtom Sokakta etkinliği, uluslararası alanda tanınan bir tasarım etkinliği olmayı hedefliyor.

Tasarım Tomtom Sokakta aşağıdaki sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek:
www.tasarimtomtomsokakta.org
facebook.com/tasarimtomtomsokakta/
instagram.com/tasarimtomtomsokakta/
twitter.com/TasarimSokakta

Festival biletlerine Biletix’ten ulaşılabilir

Üstelik 10 Ekim’e kadar günübirlik veya dört gün kombine biletleri ön alım avantajlı fiyatları ile. Tüm atölye-söyleşi, canlı müzik performansları ve sergiler giriş bileti kapsamındadır. Son dakikaya kadar program yapılamıyorsa kapıdan bilet almak da mümkün. 12 yaş altı ücretsizdir.

Biletix’ten Alacağınız 1 Günlük veya 4 Günlük Biletler Hangi Alanlarda Geçerlidir?
• Tomtom Kırmızı; içindeki tasarım markalarına, sanat bölümü sergilerine ve Tomtom Kırmızının büyülü avlusunda konser ve atölyelere katılabilir, avluda lezzetli atıştırmalıklar ile günün keyfini çıkarabilirsiniz.
• Italyan Lisesi; bahçesindeki tasarım standlarına, söyleşi ve konser alanına girebilir, lounge alanında dinlenip, enerji toplayabilirsiniz.
• Tomtom Kaptan Sokak ve üzerindeki yeme içme durakları, etkinliğe özel katılım göstermiş Pop-up mağazalar ve mahallenin tüm diğer katılımcı mağaza ve galerileri biletsiz gezilebilmektedir.
• Biletix’ten alınan her bilet üzerinden 2 TL Tasarım Tomtom Sokakta Eğitim Fonuna ayrılmaktadır.

Art50.net Tasarım Tomtom Sokakta

Art50net 9 sanatçısıyla Tasarım Tomtom Sokakta
Art50net 9 sanatçısıyla Tasarım Tomtom Sokakta

Biz de sanatçılarımız Damla Yalçın, Deniz Defne Acerol, Doğukan Çiğdem, Haydar Akdağ, Hemad Javadzade, Işıl UlaşKarbon, Kerem Durukan ve Saliha Yılmaz‘ın eserleriyle etkinlikte yerimizi aldık, sizleri de bekliyoruz.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.