Swissôtel The Bosphorus İstanbul’da Sanat

Dünyanın önde gelen otellerinden Swissôtel The Bosphorus, İstanbul, misafirlerine şehrin merkezinde beş yıldızlı bir deneyim sunuyor. Ayrıcalıklı projelere ev sahipliği yaparak başarılı çalışmalara imza atan Swissôtel, otelcilik hizmetinin ötesinde bir duruş ile özel iş birlikleri gerçekleştiriyor.

Sanata ve sanatçıya her zaman destek veren Swissôtel, misafirlerine değerli deneyimler yaşayabilecekleri yepyeni bir projeyi hayata geçirdi.

Ece Gauer
Ece Gauer – Bald bin ich licht, bald bin ich trüb 1

Sanatla iç içe yaşamayı hayat tarzı haline getiren tüm sanatseverleri, sanatçılarla ve koleksiyonerlerle aynı çatı altında buluşturan online çağdaş sanat platformu Art50.net ile el sıkışan Swissôtel, kendini adeta bir sanat merkezi olarak konumlandırıyor.

Bu proje ile otelin önemli noktalarından Gabbro Resto-Bar’da, lobi ve resepsiyon bölümünde Art50.net sanatçılarının eserleri sergilenmeye başladı. Farklı disiplinlerdeki eserlerle özel seçkiler sunan Swissôtel, bu seçkileri 3 ayda bir belirlenen konsepte uygun şekilde yenileyerek Art50.net’in zengin eser portföyünü misafirleriyle buluşturacak.

muge ceyhan
Müge Ceyhan – La Luna

Genç sanatçıların çağdaş eserlerinin yer aldığı projeyle ilgili büyük heyecan duyan Uğur Talayhan şu sözlere yer verdi: ‘’Swissôtel The Bosphorus, İstanbul olarak her zaman fark yaratacak adımlar attık. Sanata ve sanatçıya desteğimizi Art50.net ile gerçekleştirdiğimiz özel iş birliğiyle daha da pekiştirmeyi hedefliyoruz. Bu değerli sanat projesi ile Art50.net’in zengin eser portföyünü otelimizde sergilemekten büyük mutluluk duyuyor ve misafirlerimizin burayı yalnızca bir otel olarak değil, değerli deneyimler yaşayabilecekleri, sanat ile buluşabilecekleri bir mekan olarak görmelerini istiyoruz. Bir sanatsever olarak bu projenin Swissôtel’e çok yakıştığına inanıyorum.’’

haydar akdağ
Haydar Akdağ – Çevre/Merkez Serisi

Swissôtel The Bosphorus ve Art50.net işbirliğiyle hayata geçen projenin ilk sergisi Soul Map’de Art50.net sanatçılarından Ece Gauer, Müge Ceyhan, Handan Akarsu ve Haydar Akdağ’ın insanlara, kültürler arası geçişlere, etkileşimlere ve izlere odaklanan farklı disiplinlerdeki eserleri yer alıyor.

Soul Map, 14 Ocak – 28 Nisan 2019 tarihleri arasında Swissôtel The Bosphorus Gabbro Resto-Bar, lobi ve resepsiyon bölümlerinde izlenebilecek.

ece gauer
Ece Gauer – Isis the Goddess

Sanatın içinde aktif bir rol oynayan Güliz Özbek Collini’nin çağdaş sanatı yeni kitlelere ulaştırmak ve herkes için sanat dolu bir yaşama aracı olmak amacıyla kurduğu Art50.net, özellikle genç ve yükselen sanatçıları destekleme misyonuyla çalışmalar sürdürüyor. Art50.net, 2014’den bu yana sanatçılara verdiği destekle ve sanatçılarla sanatseverleri farklı ortamlarda bir araya getirdiği projeleriyle Türkiye’deki çağdaş sanat ortamına farklı bir soluk getiriyor.

Swissôtel Hakkında

Dünyanın en tanınan İsviçre markaları arasında yer alan Swissôtel Hotels & Resorts, Alp dağlarının taze ve canlı enerjisi yansıtan ve geleneksel İsviçre konukseverliğini sunan çağdaş otellerden oluşuyor. Zeki tasarımı, kalitesi ve bilinçli sürdürülebilirlik yaklaşımıyla saygı gören Swissôtel, dünyayı dolaşan konuklarına huzurlu bir ortamda konaklama, yaşamın gerçek ödüllerini keşfetme ve ‘iyi yaşama’ fırsatlarına kucak açma olanağı sunuyor. İsviçre’de 1980 yılında kurulan Swissôtel, bugün İstanbul’da Swissôtel The Bosphorus, Singapur’da Swissôtel The Stamford ve Moskova’da Swissôtel Krasnye Holmy gibi amiral gemisi oteller de dahil dünya çapında 30’dan fazla tesisle faaliyetlerini sürdürüyor. Swissôtel’i bünyesinde bulunduran AccorHotels, dünyanın önde gelen seyahat ve yaşam tarzı grubu olarak küresel ölçekte 4.500’ü aşkın otel, resort ve rezidansın yanı sıra 10.000’in üzerindeki kişiye özel evleriyle seyahat edenleri ağırlıyor.


Sergi, sanatçılar ve eserlerle ilgili bilgi almak için: info@art50.net | (0212) 244 2650

Sergide yer alan sanatçılar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın:

Ece Gauer

Müge Ceyhan

Handan Akarsu

Haydar Akdağ

 

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.