Step İstanbul

Step Istanbul, Çağdaş İstanbul ve Tomtom Designhood işbirliğiyle 25-28 Nisan tarihlerinde herkesi “Tomtom Kırmızı”da ve İtalyan Lisesi’nin binasında “sanata bir adım” atmaya davet ediyor.

Step Istanbul kapsamında Beyoğlu Tomtom Mahallesi’nin atmosferinde dört gün boyunca yerel ve uluslararası ziyaretçilere kendi deneyimleri üzerinden diyaloglar yaratabilecekleri bir çağdaş sanat seçkisi sunulacak. Tomtom Kırmızı ve İtalyan Lisesi’nin bahçesinde ziyaretçileri keyifle vakit geçirebilecekleri, aynı zamanda sanat üzerine konuşma programı ve paralel etkinliklere katılabilecekleri samimi bir ortam bekliyor. 20.000 TL’yi aşmayacak şekilde seçilmiş işlerin sergileneceği Step Istanbul’da, erişilebilir sanat için yepyeni bir platform oluşturuluyor.

Ulaşılabilir sanat olgusunun ve bir sanat eseri satın almanın ‘kültürel’ bir değer olduğu fikriyle hareket eden Step Istanbul’un, Tomtom Kırmızı ve İtalyan Lisesi’nde düzenleyeceği etkinlikte, aralarında ArtOn, Ambidexter xyz, Anna Laudel, C.A.M., GAMA Gallery, Galeri 77, March Art Project, Mixer, Narmanlı Sanat, PG Art Gallery, Redart, REM ART, Galeri Bu ve X-IST gibi galerilerin yer alacağı programa CI Editions ve Step Talks konuşmaları eşlik edecek.

Step Istanbul kapsamında Bala Gürcan’ın küratörlüğünü üstlendiği Step Talks’ta “Küresel Sanat Dünyasının Güncel Dinamikleri”, “Çağdaş Sanatın Geniş Hedef Kitlelere Ulaşması”, “Sanat Üretimi Üzerine Diyaloglar”, “Güncel Sanatın Yeniden Yorumlanması: Sanat Eleştirisi ve Küratöryel Pratikler”, “Bilgi Çağında Küratörlük”, “Doğru Mesajı İletmek: Sanat Yazarlığında Etkili İletişim”, “Dijital Alanlar ve Yeni Medya Sanatı” gibi konu başlıklarına yer verilecek.

Oddviz - Manhattan II, 2018, ArtOn
Oddviz – Manhattan II, 2018, ArtOn

İtalyan Lisesi’nin bahçesinde gerçekleştirilecek konuşma programına Bager Akbay, Deniz Pehlivaner, Esra Aliçavuşoğlu, Esra Özkan, Fırat Engin, Göksu Gül, Gökşen Buğra, Hatice Utkan Özden, Huo Rf, Kültigin Kaan Akbulut, Marcus Graf, Mehmet Ali Bakanay, Melike Bayık, Merve Akar Akgün, Oddviz, Şelale Kadak, Ulya Soley, Zeynep Pakel, Emirhan Elkorek, Yusuf Romano, Ayça Telgeren, Maya Portakal, Murat Durusoy, Candaş Şişman ve Deniz Kader katılacak.

Çağdaş İstanbul ve Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rabia Bakıcı Güreli Step Istanbul’u şu sözlerle ifade ediyor. “Ülkemizde çağdaş sanatın gelişmesi, daha geniş kitlelere yayılması, sanat üretiminin ve uluslararası bilinirliğinin artması için 17 senedir aralıksız çalışıyoruz. Bu heyecanımızın geleceğe ve gençlere yönelik son projesi Step Istanbul… Step Istanbul, Contemporary Istanbul hayata geçirildiğinden beri aklımızda olan bir projeydi. Doğru zamanda, doğru mekanda ve doğru bir ortak ile bir araya geldik ve yola koyulduk.”

Projenin diğer ortakları ise Tomtom Designhood Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal ve Tomtom Designhood Genel Müdürü Ayşegül Temel ise “projeye Tomtom Designhood olarak ev sahipliği yapmak bizim için çok anlamlı. Step Istanbul ile sanat coşkusunun Tomtom sokaklarına taşmasını ve herkesin heyecanımıza ortak olmasını arzu ediyoruz. Dört gün boyunca galeriler ve çözüm ortaklarının konumlanacağı Tomtom Kırmızı’nın büyülü avlusunda sohbet, müzik ve eğlence de yer alacak. Karaköy’den Galatasaray’a uzanan yol boyunca paralel etkinlikler olacak. ” şeklinde söz ediyor.

Sidar Baki - İsimsiz 2, C.A.M
Sidar Baki – İsimsiz 2, C.A.M

Yenilikçi bakış açısıyla daha önce tasarım, moda gibi farklı alanlarda festival, proje ve etkinlikler düzenleyen Tomtom Designhood ve Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen galerilerini, sanatçılarını, kurum ve kuruluşlarının yanı sıra koleksiyonerleri ve sanatseverleri yıllardır İstanbul’da buluşturan Türkiye’nin yurtiçi ve yurtdışında tanıtılmasına öncülük eden Çağdaş İstanbul, 25-28 Nisan tarihlerinde sanatla vakit geçirmek isteyen herkesi Tomtom Kırmızı ve İtalyan Lisesi’ne bekliyor.

Program detaylarını Step Istanbul’un web sayfası üzerinden ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. Etkinlik biletlerine mobilet üzerinden ulaşabilirsiniz. Step Talks, programına katılım ücretsizdir.

Çağdaş İstanbul

Çağdaş İstanbul, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen galerilerinin, sanatçılarının, kurum ve kuruluşlarının yanı sıra, koleksiyonerleri ve sanatseverleri bir araya getiren; sanatın birleştirici gücünden destek alan Contemporary Istanbul’u (CI), 13 yıldır İstanbul’da gerçekleştirmektedir. Yerli ve yabancı sanatseverlerin sürekli artan ilgisiyle büyümeyi sürdüren sanat dünyasında Çağdaş İstanbul, sanata yatırım yapmayı bir tutkuya dönüştüren pek çok sanatseverin desteğini alarak İstanbul’u da dünyanın sanat merkezlerinden biri haline getirmiştir. Çağdaş sanatın gelişmesi, yurtiçi ve yurtdışında tanıtılması ve Türkiye’nin dünyanın başlıca uluslararası sanat merkezleri arasında yerini alabilmesi için farklı projeler ile yıl boyunca çalışmalarını sürdürmektedir.

Tomtom Designhood

İstanbul’un tarihi dokusuyla sanat ve tasarım ruhunu bir araya getiren Tomtom Designhood, Tomtom Kırmızı, Tomtom Gardens ve Tomtom Corners projelerinden oluşuyor. Yıllardır İstanbul’un tarihine dokunan Venedik Sarayı, İtalyan Büyükelçiliği, Fransız Sarayı gibi önemli yapılara ev sahipliği yapan Tomtom Mahallesi, Tomtom Designhood’un çağdaş vizyonu ve yenilikçi bakış açısıyla yepyeni bir yaşam alanına dönüşüyor. “Tasarım Tomtom Sokakta”, “Happy Tomtom”, “Back to Home” gibi farklı etkinliklerle bölgeyi yalnızca tasarım mahallesine dönüştürmekle kalmıyor, aynı zamanda moda, dekorasyon, müzik, yeme-içme, alışveriş gibi farklı alanları şehrin kalbine, Beyoğlu atmosferine taşıyor. Kültür ve sanat alanında gerçekleştirdiği işbirlikleri ile de adından söz ettiren Tomtom Designhood, yaratıcı alanlarda da bir adım önde olmayı hedefliyor. Galata, Çukurcuma ve Karaköy’ün kesişim noktasında; yerli ve yabancı turistin keşif ve uğrak noktalarından biri haline gelen mekanları ile, ziyaretçisinin tüm isteklerine cevap veriyor. Düzenlediği etkinliklerle Tomtom Kaptan Sokak’ı yüzyıllık uykusundan uyandıran ve yankıları uluslarası platformlara uzanan Tomtom Designhood, global markalar için de yepyeni bir keşif adresi.

Tomtom Designhood
Tomtom Designhood

Step İstanbul

“Sanat herkesin hayatının bir parçası olmalıdır.” fikriyle yola çıkan Step Istanbul, sanat kurum ve kuruluşlarını, sanatçıları ve sektörde yer alan çalışanlar için sanatı daha ulaşılabilir kılmak için bir araya getirmeyi amaçlayan bir sanat etkinliğidir. Erişilebilir sanatı keşfetmeyi bekleyen ziyaretçilerine “bir adım atmak” için fırsat sunmayı hedeflemektedir.

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.