Portreler

Sanat ve sanatçılar üzerine yazdığı yazılar, televizyon programları ve kitaplarıyla milyonlara sanat sevgisi aşılayan John Berger, ‘’Portreler’’ adlı kitabında “bir müzede ya da galeride sergilenen sanat eserini seyrettikten sonra, yaratıldığı atölyeye girmeye çalışırım. Ve orada, oluşum sürecinin hikâyesine ilişkin bir şeyler öğrenme umuduyla beklerim’’ diyor. Mayıs 2018’de Metis Yayınları tarafından basılan ‘’Portreler’’ 2017 yılında kaybettiğimiz Berger’ın sanat ve sanatçılar üzerine yazdığı yazılardan oluşan derleme projesinin ilk kitabı. Kitapta yazar, mağara resimlerinden günümüze kronolojik bir sırayla sanat tarihine derin izler bırakmış portreleri anlatıyor. Alternatif sanat tarihi olarak tanımlanan kitap, sanatseverlerin kütüphanesinde mutlaka bulunması gereken kitaplardan.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.