Portrait of a Lady on Fire (Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi)

18. Yüzyılda geçen filmde, resim öğretmeni Marienne ile aristokrat bir ailenin kızı olan Héloïse’nin tutkulu aşk hikayesi anlatılıyor. Film, Milano’da aristokrat bir ailenin oğlu ile evlendirilmek istenen Héloïse’nin portesinin çizilip Milano’ya gönderilmesinin istenmesiyle başlıyor. Tanımadığı bir adamla evlendirilmek istenen Héloïse buna karşı çıkıyor. Héloïse’nin annesi, kızına refakatçi olarak tanıştırdığı ressam ve öğretmen Marienne’den kızını incelemesini ve habersizce portresini yapmasını istiyor. Film, zamanla yakınlaşan bu iki kadın arasında geçen tutkulu ilişkinin, içerisinde yaşadıkları dönemde kabul edilmeyip, karşı çıkılması ve reddedilmesini de gözler önüne seriyor. Filmin yönetmeni Céline Sciamma’nın, unutulan kadın ressamlardan esinlenerek yazarlığını ve yönetmenliğini yaptığı Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi filmi, aralarında Cannes Film Festivali, Lumiere Ödülü, Avrupa Film Ödülü’nin olduğu bir çok yarışmada ödül aldı.

 

Sena Arcak Bağcılar

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.