OMM’u Yapan İnsanlar

“OMM’u Yapan İnsanlar” Kitap Projesi, Eskişehir’de 2019 yılının Eylül ayında kapılarını açan OMM – Odunpazarı Modern Müze’nin kurucusu Erol Tabanca’nın emeğe duyduğu saygının sembolü olarak müzenin inşaatında çalışan ve müzeye emek veren insanların gerçek hikayesini bir araya getiriyor.

OMM Editoryal Direktör’ü Büşra Erkara ve İstanbul’da yaşayan gazeteci Paul Benjamin Osterlund’un röportaj sorularından oluşan bu eser, müzenin kuruluşundaki aynı samimi duygulardan yola çıkarak hazırlandı ve ilhamını OMM inşaatında formen olarak görevli olan Mehmet Akif Güler’in henüz “doğmamış” modern müzeyi yoldan geçen meraklı bir çifte sevgi ve heyecanla anlatmasından aldı. “OMM’u Yapan İnsanlar”, tıpkı Mehmet Akif Bey gibi heyecanla müzeyi sahiplenen üç yüzü aşkın emekçiden bir grubun hikayesini okuyucular ile buluşturuyor.

Fotoğraf: Doğan Kayacık

Türkçesi sadece 1000 adet basılan ve İngilizce baskısı da bulunan “OMM’u Yapan İnsanlar” Eskişehir’de OMM Dükkan şubelerinden ve İstanbul Akaretler’de yer alan Minoa kitabevinden satın alınabilir.

OMM’u Yapan İnsanlar, OMM Editoryal Direktör’ü Büşra Erkara ve İstanbul’da yaşayan gazeteci Paul Benjamin Osterlund’un hazırladığı röportaj sorularından ve Emilio Hope’un çektiği fotoğraflardan oluşuyor. Studio PUL’un tasarımını üstlendiği kitapta Batuhan Keskiner’in mimari fotoğrafları da yer alıyor.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.