Matisse Öyküleri

Yetenekli hikayeci Antonia Susan Byatt’ın kaleminden çıkan bu kurmaca öykü kitabı, başlığından da anlaşılacağı gibi ressam Henri Matisse ile ilgili hikayelerden oluşuyor. Üç adet kısa hikayenin yer alıdığı kitapta birinci öykü Matisse’in bir tablosunu dükkanına asan bir berberi, ikinci öykü Matisse gibi renklere düşkün bir temizlikçiyi, üçüncü hikaye ise Matisse üzerine tez yazan bir öğrenciyi anlatıyor.

Matisse’in tablolarından ilham alınarak yazılmış, okuru Matisse’in dünyasına yakınlaştırdığı kadar renkli karakterlerle de bir araya getiren bu kitap, 1991 yılında İngilizce ilk baskısından beri dünyada keyifle okunuyor. Byatt’ın görsel detayları ifade edebilme gücü ve şiirsel yazı üslubu ise kitabın en dikkat çeken noktalarından.

Bu kitabı Can Yayınları‘ndan tedarik edebilirsiniz.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.