Goya’s Ghosts (Goya’nın Hayaletleri)

2006, IMDb: 6.9

Goya’nın Hayaletleri, dünyaca tanınan İspanyol ressam Francis Goya’nın resimlerinde betimlediği ilham perisi Ines’in kilise tarafından sapkınlıkla suçlanmasıyla başlıyor. Filmin yönetmeni Milos Forman, Goya’nın en ünlü serilerinden ‘Los Caprichos’dan yola çıkarak izleyiciye görsel bir şölen sunarken, filmin açılış sahnesinde Engizisyon mahkemesi rahipleri tarafından incelenen Goya’nın toplum tarafından aşağılanan grotesklerin portrelerini çizdiği desenleri büyük tepki görür. İspanyol Engizisyonunun bir üyesi olan Lorenzo (Javier Bardem), sanatçı Francisco Goya’nın (Stellan Skarsgard) ilham perisini (Natalie Portman) tutuklayarak Engizisyon Generalinin gözüne girmeye çalışıyor. Zengin bir tüccar olan kadının babası Lorenzo’yu yakalayıp ona işkence ettiğinde Lorenzo’nun planı ters teper ve kendisi de Engizisyoncu arkadaşlarının gazabından kaçmak zorunda kalır. Goya’nın Hayaletlerini Amazon Prime’dan izleyebilirsiniz.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.