Londra’da Frieze Week 2020

Sanat dünyasının en çok beklenen fuarları arasında yer alan Frieze, 2020 Londra edisyonunda hem çevrimiçi hem de tüm şehre yayılan fiziksel mekanlardan oluşan hibrit bir model ile sanatseverlere ulaşıyor.

Frieze Viewing Room

5 Ekim’de başlayacak program kapsamında, dünyanın önde gelen 200 galerisi çevrimiçi gösterim odalarında izleyicilere antik zamandan bugünün yükselişte olan sanatçılarına uzanan geniş çaplı bir seçki sunuyorlar. Frieze gösterim odaları, fuarın yeni edisyonunda kendisini kullanıcı deneyimi alanında geliştirmeye devam ederken, etkinlik uygulama ve web bazlı platformlarda izlenebilecek.

Jose Davila, Untitled (Interior with Bathroom Painting), 2020. Photo source: skny.com

Farklı seçkilerin bir araya geldiği fuar kapsamında Focus, genç galerilerin kendilerini gösterebilecekleri bir alan sunarken; Zoé Withley tarafından kürasyonu yapılan Possessions, günümüz sanatının tinsel tarafına odaklanacak. Spotlight ise 20. Yüzyılın önde gelen sanatçılarının işlerinin izlenebileceği Frieze Masters kapsamında ziyaretçiler ile buluşacak.

Frieze Sculpture

Fuarın hibrit programının bir diğer bileşeni olan Frieze Sculpture, şehirde devam edecek olan müze sergileriyle beraber fiziksel mekanlarda izleyiciler ile buluşacak. 5-18 Ekim tarihlerinde Regent’s Park’ta devam edecek etkinlik boyunca aralarında Patrick Goddard, Lubaina Himid, Kalliopi Lemos, Richard Long, Sarah Lucas, Gavin Turk ve Rebecca Warren’ın da olduğu sanatçıların heykelleri görülebilecek.

Fabio Lattanzi Antinori, 2020, AD KEYWORDS, Courtesy of Pi Artworks and the artist. Photo source: frieze.com

Frieze Week 2020, Londra’yı 9-15 Ekim tarihleri arasında çevrimiçi olarak ziyaret etmek ve fuar programı hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için www.frieze.com/fairs/frieze-london adresi üzerinden etkinlikleri takip edebilirsiniz.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.