Düşlerimin Rengi Bu – Joan Miró

Bir sanatçının mabedi sayılabilecek stüdyosuna girebilmek, onunla söyleşiler yapabilmek çok azına bahşedilen bir ayrıcalıktır. Barcelona Fransız Kültür Merkezi’ndeki görevi sırasında Miro ve Tapies gibi Katalan sanatçı ve entelektüellerle arkadaşlık kuran akademisyen-yazar Georges Raillard, ünlü usta Joan Miro’nun stüdyosuna konuk olur. İkilinin 1975 yılında 5 gün boyunca devam sohbetleri, hayatının son dönemini yaşayan pek suskun Katalan dehasını tanıtması açısından büyük önem taşır. Miro ile Katalan kökeni, Fransa’da geçirdiği gençlik yılları, sürrealistler ile dinamiği ve Picasso ve Duchamp gibi diğer dehalarla ilişkisi üzerine konuşan Raillard, onun stüdyosunda resim yapmasına da şahit olur. İkinci baskısı Miro sergisi vesilesiyle ancak 8 yıl sonra, 2013’te Yapı Kredi Yayınlarından çıkan kitabı Fransızca orijinalinden Alp Tümerktekin’in çevirisiyle okuyabilirsiniz. Miro ile daha yakından tanışmak için bu kitabı es geçmeyin.

Bu kitabı Yapı Kredi Kitabevi‘nde bulabilirsiniz.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.