Düğümler ve Çözümler: Ulusal Lisansüstü Öğrenci Konferansı ve Sergisi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından 2-3 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Düğümler Çözümler Ulusal Lisansüstü Öğrenci Konferansı ve Sergisi, merkezine “kent” temasını yerleştiren akademik ve sanatsal çalışmalara ev sahipliği yapacaktır.

Toplumsallaşmanın ve içinde barındırdığı sosyolojik, kültürel, ekonomik ve ideolojik göstergelerin bir bütünü olarak kent; bugün birçok disiplinin merkeze aldığı ve tartışmaya açtığı bir çalışma alanı olarak karşımıza çıkmaktadır.  Konferans ve sergi, küresel ve yerel kimliklerin temsiliyeti, gündelik yaşam ve kent pratikleri, kent ve bellek, kültürel planlama, kültürel miras, kentsel dönüşüm, kent ve denetim mekanizmaları, toplumsal hareketin sahnesi olarak kent ve sokak alt başlıklarını içermekle beraber, sadece bu konularla sınırlı değildir.

image1

Türkiye’de eğitim veren üniversitelerin Sanat ve Tasarım, Güzel Sanatlar ve İletişim anabilim dallarında öğrenim gören lisansüstü öğrencilerinin bilimsel ve sanatsal çalışmalarına açık olan konferans ve serginin son başvuru tarihi 25 Nisan 2017 olarak belirlenmiştir.

Seçici Kurul

Yasemin Bay

Gökşen Buğra

Murat Germen

Marcus Graf

Mehmet Üstünipek

 

Başvuru: www.dugumlercozumler.org

E-posta: info@dugumlercozumler.org

Telefon: 0212 498 4155

 

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.