Çocuklar İçin Sanat Dolu Kitaplar

Çocukların hem aktivite yapabilecekleri, hem de sanat dünyasında kıtalararası keyifli yolculuklara çıkıp, yeni sanatçılar ve teknikler keşfedebilecekleri bu kitaplara bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Matisse’in Bahçesi – Samantha Friedman, Marsık Yayıncılık

Matisse’in Bahçesi

Matisse’in Bahçesi, Modern Sanat döneminin en önemli sanatçılarından ressam Henri Matisse’in geç dönem kes-yapıştır tekniği ile ürettiği resimlerinden yola çıkılarak yazılmış bir hikaye. Her şey bir gün Matisse’in kağıttan kesip duvarına astığı bir kuş figürüyle başlıyor. Sanatçı ilk başta gözüne yalnızca basit bir şekilden ibaretmiş gibi gözüken bu figürü atmaya kıyamayıp duvarının bir köşesine asıyor. Sanatçı, asılı duran bu kuşun duvarda yalnız kaldığını düşünerek etrafına başka figürler ekliyor ve sonunda duvarını rengarenk ve eğlenceli bir bahçeye dönüştürüyor. Moma kitaplarının diğer çevirilerine de bakmayı unutmayın; Sonia Delaunay: Yaşamın Renkleri, Degas’ın Gözünden ve Magritte’in Elması.


Osman Hamdi Bey’den Picasso’ya Çocuklar için Sanat – Süreyya Evren, Pan Yayıncılık

Osman Hamdi Bey’den Picasso’ya Çocuklar için Sanat

Çocukları sanatçıların dünyasında keyifli bir gezintiye çıkaran bu kitap, çağdaş sanattan modern sanata ve öncesine uzanan konu içeriğiyle sanatçı ve eserleri hakkında bilgiler veriyor. Bunun dışında, galeri nedir, müze nedir gibi sanat enstitüleri ile sanat alanları ve önemli sanat sergileri hakkında da bilgi alabileceğiniz kitapta anlatılanları pekiştirmek için zengin ve çeşitli etkinlik önerileri de sunuluyor.


Sanatçı Burada Ne Anlatmak İstemiş – Duygu Dalgakıran, Taze Kitap

Sanatçı Burada Ne Anlatmak İstemiş

Bir sanat atlası kıvamında olan bu kitapta tarih öncesinden başlayarak, sanat tarihinde en bilinen eserleri, sanat akımları ve bir çok sanatçının hayat hikayesi hakkında zengin bir içerik sunuluyor. Çocukların, sanatçıların ne yapmak istedikleri ve yaptıklarıyla ilgili ilginç bilgiler edinebileceği kitapta sonda yer alan çıkartmalarla birlikte kendi müzelerini kendilerinin yaratabileceği bir etkinlik de bulunuyor.


Pekmez Sanat Müzesinde – Şahika Yaman Bayram, Gergedan Yayınları

Pekmez Sanat Müzesinde

Çocuklar için müzelerin göründüğünden daha ilginç ve keşfedilebilir bir alan olduğunu göreceğiniz bu kitapta, bir karıncayiyen olan Pekmez’in insanları takip ederek yaptığı müze ziyareti anlatılıyor. Hem gördüğü eserleri inceleyip hem de resim yapmaya başlayan Pekmez’in hikayesi çocuklar için bir yaratma iç güdüsü öneriyor.


Gel Beraber Büyük Ressamlar Gibi Çizelim – Marion Deuchars, Hep Kitap

Gel Beraber Büyük Ressamlar Gibi Çizelim

Yazarın ‘Ben Bir Küçük Sanatçıyım’ dizisine ait kitaplarından biri olan Gel Beraber Büyük Ressamlar Gibi Çizelim isimli kitabında, çocuklara sanatçıların kullandığı teknikler üzerine bilgiler veriliyor. Bu sayede çocuklara Paul Klee, Joan Miro gibi önemli sanatçıların kullandığı tekniklerle sanat eseri üretme imkanı sunuluyor. Bu eğlenceli kitabın dışında dizinin diğer kitaplarını da incelemelisiniz.

Sena Arcak Bağcılar

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.