Ben Yaşardım Aşk ve Sanatla

Semiha Berksoy’un 100.yaşı anısına 2010 yılında düzenlenen sergisi sebebiyle basılan bu kitap, içinde bulunduğumuz ayda sanatçının Galerist’te açılan kişisel sergisiyle birlikte tekrar önem kazanıyor. Türk sanatının kendine has, önemli isimlerinden biri olan sıradışı Semiha Berksoy’un bu kapsamlı kitabında sanatçının onlarca eseri, hayatına ve sanatına etki eden, ilham veren eserler, fotoğrafları ve etkileyici kıyafetleri bulunuyor.

Kitap, sanatçının portresini en iyi şekilde yansıtmak amacıyla farklı makale ve bölümlere yer veriyor. Tiyatro yazarı Robert Wilson, küratör Rosa Martinez, meşhur müzisyen ve Berksoy’un bir zamanlar sevgilisi olan Wolfgang Wagner‘in mektupları, tarihçi İlber Ortaylı, Berksoy’un kızı Zeliha Berksoy ve serginin organizatörü Melih Güneş‘in kaleme aldığı yazılar ile bu kitap Berksoy’un dünyasını keşfetmek isteyenler için güzel bir başlangıç sunuyor.

Bu kitabı Yapı Krediı Yayınları‘ndan temin edebilirsiniz.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.