100 Works of Art That Will Define Our Age

Başlığını “Çağımızı Tanımlayacak 100 Sanat Eseri” şeklinde çevirebileceğimiz bu kitap 1990lardan başlayarak, çağdaş sanatın en önemli ve etkili eserlerini tespit etmeye çalışıyor. Özgün bir üslupla yazılan ve açıklayıcı görsellerle tamamlaman kitapta, zamanında çok yankı getirmiş, kimi zaman skandallara sebep olmuş, eserlere de yer veriliyor. Bir şair, tarihçi ve aynı zamanda sanat eleştirmeni olan Amerikalı yazar Kelly Grovier‘in elinden çıkan bu kitap çok övgü topladı.

Ai Weiwei, Banksy, Louise Bourgeois, Mona Hatoum, Kara Walker, Gerhard Richter ve Cy Twombly gibi sanatçıların eserlerinin tanıtıldığı kitapta, sanatçıların eserlerinin gelecek yıllarda neden hala önemli olacağı tartışılıyor. 21. yüzyılı en iyi şekilde yansıttıkları, sorguladıkları ve izleyenlere ilham vermelerinden dolayı zamanını aşacak olan bu eserlerin hakkında yazılanları çağdaş kültürle ilgilenen ve sanata ilgili duyanların keyifle okuyacağına inanıyoruz.

Thames & Hudson yayın evinden çıkan bu kitabı amazon.com üzerinden sipariş edebilirsiniz.

  If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
   Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.    Love, Share, Live with Art

    Turkish and world art market, new works and artists
    Subscribe to our newsletter to follow us closely.